نماینده تالش، رضوانشهر و ماسال در مجلس:

80 درصد پروژه‌ها در گیلان تعطیل است

نماینده تالش، رضوانشهر و ماسال در مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه 80 درصد پروژه‌های گیلان تعطیل است، گفت: حرکت نمایشی دولت از افتتاح راه‌آهن قزوین رشت در محدوده قزوین توهین به مردم گیلان بود.

80 درصد پروژه‌ها در گیلان تعطیل است

گیلان خبر: محمود شکری روز پنجشنبه در جلسه شورای اداری گیلان که به مناسبت گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان انصاری و نورانی و شهدای کارمند و ترور گیلان در سالن الغدیر استانداری گیلان برگزار شد، اظهار کرد: مصوبات جلسه سوم اردیبهشت مجمع نمایندگان گیلان با رئیس مجلس که با امضاء جعفری به هیئت دولت فرستاده‌شده عملیاتی نشده و اگر با امضای رئیس مجلس برای رئیس‌جمهور می‌رفت امکان اجراشدن وجود داشت.

وی با انتقاد از اینکه مبادا جلسه امروز مجمع نمایندگان گیلان با رئیس مجلس نتیجه‌اش همان جلسه سوم اردیبهشت باشد، افزود: اگر امروز از ما بگذرد وضعیت استان همچنان مثل سابق باشد تنها وقت شما را گرفته‌ایم.

نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال در مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه سه ماه و نیم از سال گذشته اما متأسفانه قانون برنامه بودجه هنوز در استان ابلاغ نشده، گفت: تاکنون مدیران استان یک ریال از اعتبارات 96 را دریافت نکرده‌اند و پروژه‌های استان نیمه‌تمام مانده و هیچ پروژه‌ای در استان فعال نیست.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه مردم منتظرند تا رئیس مجلس چرایی عملیاتی نشدن اعتبارات ابلاغی را رصد کند، گفت: تاکنون اعتبارات ابلاغی به استان جذب دستگاه‌ها نشده و گزارشی نیز در این راستا منتشر نشده است.

عضو مجمع نمایندگان با اشاره به نامه 21 خرداد نوبخت، معاون رئیس‌جمهور به رئیس مجلس مبنی بر اینکه 96 درصد درآمدها در سال 95 تحقق‌یافته است، تصریح کرد: کسی که اهل حساب‌کتاب باشد متوجه می‌شود که 96 درصد بودجه تحقق‌نیافته است.

شکری با انتقاد از دیوان محاسبات مبنی بر اینکه چرا دیوان محاسبات گزارشات خود در این زمینه را منتشر نمی‌کند، گفت: بیش از 80 درصد پروژه‌های استان اکنون تعطیل است.

وی بابیان اینکه تخصیص اعتبارات در حد 15،20 درصد بوده و 96 درصدی نیست و گزارش معاون رئیس‌جمهور جای ابهام دارد، گفت: دستگاه‌های نظارتی مجلس باید گزارش کند که چرا درامد مصوب محقق نشده است.

نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال با اعلام اینکه در استان آمایش سرزمین نداریم، بیان کرد: مدیران باید بدانند با توجه به برنامه‌ها کجا هستند و کجا باید بروند و جایگاه توسعه استان در کدام بخش نهفته است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه گیلان را با کشاورزی و جنگل‌های آن می‌شناسند، گفت: کشاورزی استان که روزبه‌روز روبه‌زوال است و از سوی دیگر سوء مدیریت در جنگل موجب از بین رفتن آن شده است.

شکری بابیان اینکه اگر قرار است مشکلات استان گفته شود باید اجازه بیان داده شود، خطاب به رئیس مجلس خطاب مطرح کرد: سد شفا رود در دولت قبل فاینانسش انجام شد و در دولت فعلی عقد قرارداد شد اما این پروژه بااینکه 20 سال از عمر آن می‌گذرد هنوز عملیاتی نشده و اکنون ما در حال جریمه دادن به شرکت چینی هستیم.

وی بابیان اینکه این پروژه به دلیل زیست‌محیطی تعطیل‌شده است، گفت: دولت باید تکلیف چنین پروژه‌هایی را روشن کند چون در حال حاضر شش ماه است که کارگران آن پروژه حقوق نگرفته‌اند.

نماینده مردم تالش بزرگ در مجلس با انتقاد از اینکه توازن توزیع اعتبارات در گیلان مشخص نیست، بیان کرد: در غرب گیلان 16 سال است یک جاده چهار باندِ از انزلی تا آستارا در حال احداث است که اکنون وضعیتش تعطیل است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس نسبت به حرکات نمایشی دولت در افتتاح راه‌آهن رشت قزوین واکنش نشان داد و گفت: قرار بود سوت قطار توسط دولت در رشت زده شود اما دولت با یک حرکات نمایشی و توهین‌آمیز به گیلان در قزوین خط ریلی تهران-رشت را افتتاح کردند.

شکری از رئیس مجلس خواست نظارت خود بر گیلان را افزایش دهد و گفت: رئیس مجلس ناظر بر همه قوا است و من این را اعلام می‌کنم که در استان گیلان همه امور به‌سختی پیش می‌رود و اعتبارات در استان طبق گزارش‌ها اختصاص پیدا نکرده است.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 28969

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر