نماینده مردم رشت در مجلس:

90درصد برنج تولیدی کشاورز دست واسطه‌ها می‌چرخد

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه 90 درصد برنج تولیدی کشاورزان در دست واسطه‌ها است، گفت: گیلان ظرفیت افزایش 50 تنی تولید برنج را دارد.

 90درصد برنج تولیدی کشاورز دست واسطه‌ها می‌چرخد

گیلان خبر: محمدصادق حسنی در جلسه شورای اداری گیلان که به مناسبت گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان انصاری و نورانی و شهدای کارمند و ترور گیلان در سالن الغدیر استانداری گیلان برگزار شد، اظهار کرد: در گیلان 15 میلیارد مترمکعب باراندگی داریم که 6 میلیارد آن وارد دریا می‌شود.

وی بابیان اینکه از 15 میلیارد مترمکعب آب 5.2 برای مصارف شالی‌کاری کاربرد دارد، افزود: از وزارت نیرو خواهش می‌کنیم تا برای مدیریت منابع آب گیلان فکری اساسی کند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با اذعان به این نکته که در استان با توجه به حجم بارنگی زیاد شالی‌کاری به‌ندرت صورت می‌گیرد، گفت: مدیریت ناصحیح در حوزه آب موجب می‌شود تا در استان جیره‌بندی آب داشته باشیم.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با تأکید بر اینکه اگر مصرف آب مدیریت شود، جلوی اسراف گرفته می‌شود، افزود: بااینکه در استان فراوانی آب وجود دارد اما کشاورز منتظر است که چگونه می‌تواند شالی خود را سیراب کند.

حسنی به فعالیت مافیای برنج در استان اشاره کرد و گفت: 10 درصد برنج تولیدشده کشاورزان در دستشان است و به جرأت می‌توان گفت 90 درصد برنج تولیدشده در دست واسطه‌ها می‌چرخد.

وی بابیان اینکه گیلان ظرفیت افزایش تولید برنج به 50 تن را دارد، گفت: اکنون 700 هزار تن تولید برنج در استان داریم که اگر بذر خوب در اختیار برنج‌کار قرار بگیرد، علاوه بر خودکفایی، صادرات برنج را نیز از استان


منبع: فارس

 

کد مطلب: 28970

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر