رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور در رشت:

اختلاف و تفرقه عامل شکست است

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور در رشت بابیان اینکه اختلاف و تفرقه عامل شکست است گفت: باوجود بینه در نظام اسلامی جایی برای تفرقه نیست.

اختلاف و تفرقه عامل شکست است

گیلان خبر: حجت‌الاسلام‌والمسلمین علی محمدی پیش از ظهر امروز در آیین تکریم و معارفه مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گیلان اظهار کرد: هشت هزار  شهید استان نشان‌دهنده ارادت مردم گیلان به اهل‌بیت و قرآن است.

وی ضمن اشاره به میزبانی استان گیلان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم تصریح کرد: انقلاب و وجود پربرکت امام و خون پاک شهیدان باید گرامی داشته شود، یکی از بزرگ‌ترین نعمت‌های خدا بر ملت ایران نظام اسلامی است و باید حفظ شود.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور با اشاره به فرمایشات امام راحل (ره) گفت: امام بارها تکرار کرد که دو چیز عامل پیروزی ملت ایران بر نظام طاغوتی است، نخست وحدت و دوم توجه به قرآن، اسلام و اهل‌بیت (ع) که امام این‌ها را عامل دوام انقلاب می‌دانست.

محمدی بابیان اینکه اختلاف و تفرقه عامل شکست است گفت: حضرت امیر (ع) می‌فرمایند باید از گذشته نسبت به آینده عبرت گرفت، چرا که نتیجه نزاع ناتوانی و شکست در برابر دشمن است و ابهت نظام ریخته می‌شود.

وی بابیان ‌اینکه باوجود بینه در نظام اسلامی جایی برای تفرقه نیست تأکید کرد: وحدت بر اساس یک محور خاص که عامل پیروزی انقلاب بود و آن محور امامت ولایت و رهبری بود، همه وظیفه دادند به تدابیر رهبری گوش‌داده و عامل به عمل باشند و یک‌سخن بگویند.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور با اشاره به خطوط متفاوت زندگانی راحت‌طلبان و مجاهدین گفت: خط کسانی که در مقابل دشمن ایستادگی کرده، مجاهدت و ایثار و فداکاری می‌کنند خط محمد و آل محمد است و این خطی است که باید دنبال کنیم.

محمدی بابیان اینکه سازش هزینه دارد گفت: این قبیله ملحد عربستان سعودی با پرداخت هزینه‌های هنگفت به کشورهای تروریستی به ذلت و خواری در کشورهای مسلمان دچار شده است.

وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب بیان کرد: حضرت آقا فرمودند از همه مسئولان نظام در مقابل دشمن یک‌صدا بلند شود و مبنای این صدا باید این باشد که سازش با دشمن و تکیه کردن و اعتماد به دشمنان نظام اسلامی را آتش می‌زند.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور تصریح کرد: وزیر امور خارجه کشور با فرستادن نامه‌هایی خطاب به کشورهای مذاکره‌کننده بدعهدی آن‌ها را یادآور شد بنابراین نشان می‌دهد که آمریکا قابل‌اعتماد نیست.

محمدی بابیان اینکه اعتماد به انقلاب موجب حل تمامی مشکلات کشور می‌شود گفت‌: هویت ملی ما اسلام، انقلاب و تاریخ است، برخی می‌خواهند هویت ملی را منهای انقلاب تعریف کنند، فراموشی انقلاب مساوی با شکست است.

وی با اشاره به اقدام پیروزمندانه سپاه در دیرالزور گفت: این به برکت نیروهای انقلابی، مؤمن و متدینی مانند شهید تهرانی مقدم است که شبانه‌روز تلاش می‌کردند.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور با تشکر از زحمات حجت‌الاسلام عادلی اظهار کرد: اگر این‌ انقلاب و وجود مبارک امام نبود چیزی به نام اوقاف وجود نداشت، انصافاً در سازمان اوقاف گیلان روحیه مجاهدانه موجب عملکرد بسیار خوب این سازمان شده است.

وی با اشاره به ابلاغ دو سیاست کلی به اوقاف شهرستان‌ها گفت: باید جایگاه صحیح بهره بری را در سازمان اوقاف بیابیم، باید مردم نیز به سازمان گزارش بدهند، ما هنوز به نقطه مطلوب نرسیدیم امیدواریم خدمات این سازمان به جامعه برسد.

به گزارش فارس حجت‌الاسلام ولی‌الله عادلی ۸ سال در اداره اوقاف استان گیلان فعالیت داشت که ۶ سال از آن‌ را عهده‌دار ریاست اداره کل اوقاف و امور خیریه مرکزی بوده است.

امروز حجت‌الاسلام‌والمسلمین ستار علیزاده که پیش‌ازاین مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مازندران را برعهده داشت به مدت سه سال به‌عنوان مدیرکل اداره اوقاف و امور خیریه استان گیلان منصوب شد.


منبع: فارس

 

کد مطلب: 29374

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر