سفیر جمهوری اسلامی ایران در لیبی:

دکترین نظام و استراتژی نظام‌اسلامی ما مذهب عاشورا است

سفیر جمهوری اسلامی ایران در لیبی در رشت بابیان اینکه تفکر بسیجی عامل ایستادگی جبهه مقاومت است گفت: دکترین نظام و استراتژی نظام‌اسلامی ما مذهب عاشورا است

دکترین نظام و استراتژی نظام‌اسلامی ما مذهب عاشورا است

گیلان خبر: حسین اکبری عصر امروز در یادواره شهید میثم محمد بیگلو و شهدای آموزش نظامی استان و ۹۶ شهید عملیات رمضان در گلزار شهدای رشت اظهار کرد: وجود فلسفه عاشورا آموختن ایثار و شهادت و ازخودگذشتگی است.

وی فرهنگ عاشورایی را وجه تمایز مذهب شیعه و دیگر مذاهب دانست و تأکید کرد: امروزه تمام دنیا از فرهنگ عاشورایی تقدیر می‌کنند تا جایی که برخی کشیشان مسیحی فلسفه قیام امام حسین (ع) را موجب اثرگذاری در آخرت افراد می‌دانند.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در لیبی با اشاره به تأثیرگذاری فرهنگ عاشورایی در تمام مذاهب جهان گفت: ماهاتما گاندی رهبر سیاسی و معنوی هندی‌ها تنها راه نجات این کشور از دست استعمارگری‌ انگلیسی‌ها را ترویج فرهنگ عاشورایی در هند می‌دانست.

اکبری با اشاره به روحیه جهادی و فرهنگ عاشورایی در پیروزی انقلاب نقش داشت تصریح کرد: شهدای 8 سال دفاع مقدس در شرایط نابرابر جنگی بر دشمنان خود غلبه کردند.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در کشور لیبی بابیان اینکه هرکس فلسفه عاشورا را بیاموزد در آخرت متضرر نمی‌شود گفت: دکترین نظام و استراتژی نظام اسلامی ما مذهب عاشورا است.

اکبری جایگاه ایران در منطقه را حاصل رشادت‌های شهدا خواند و گفت: با اتکا به فرهنگ عاشورای که تبلور آن در انقلاب اسلامی ایران مشهود است و بارها در جنگ‌های مختلف در جبهه‌های حق علیه باطل آزمایش‌شده می‌توان بشریت را نجات داد.

وی بابیان اینکه سیاست نه شرقی نه غربی امام خمینی (ره) موجب سربلندی نظام اسلامی شد گفت: ما ‌توانستیم با برخی تاکتیک‌ها قوانین جنگ را عوض کنیم که اگر این تغییر رویه نبود رزمندگان ما نمی‌توانستند کشور را از دست دشمن نجات دهند.

اکبری ایستادگی امام راحل در مقابل شوروی را عامل ایستادن روسیه پشت جبهه‌های مقاومت دانست و خاطرنشان کرد: ایستادن روسیه کنونی در پشت سنگرهای مقاومت در کشورهای منطقه عامل هویت بخشی به روسیه است.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در لیبی بابیان اینکه بوش دنیا را غنیمتی می‌دانست که با تفکر آمریکایی اداره خواهد شد افزود: آمریکایی‌ها پس از فروپاشی شوروی سابق بسیار راضی و خرسند بودند.

اکبری بابیان اینکه آمریکا با استفاده از تحریم‌های اقتصادی کشورهای مخالف را مجاب به همکاری می‌کند گفت: انقلاب اسلامی به برکت خون شهدا و استفاده از فرهنگ عاشورایی تمام طرح‌های آمریکایی را خنثی کرد.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در لیبی بابیان اینکه آمریکا دشمنی است که با حربه‌های مختلف می‌خواهد خود را دوستدار صلح نشان دهد گفت: بخش عمده‌ای از کشورهای جهان اسلام به امریکا اعتماد کردند تا امنیت آن‌ها را برقرار کند حتی برخی کشورهای خاورمیانه زیر پرچم آمریکا قرار گرفتند اما چیزی جز خیانت ندیده‌اند.

وی هدف آمریکا را از بین بردن فرهنگ جهاد و شهادت دانست و اظهار کرد: رژیم صهیونیستی برای حذف فرهنگ جهادی از احادیث و روایات دینی مسلمانان جهان می‌خواهد جامعه‌ای انسان‌محور و مملو از فساد گسترده را ایجاد کند.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در لیبی بابیان اینکه برخی کشورهای خاورمیانه متأثر از تبلیغات ایران‌هراسانه آمریکا هستند گفت: بخش عمده‌ای از ثروت‌های خدادادی جهان اسلام توسط حاکمان نالایق به آمریکا و متحدانش تقدیم می‌شود.

اکبری ضمن تقدیر از تلاش‌های سپاه پاسداران متذکر شد: جمهوری اسلامی ایران حافظ جان و حکومت‌های منتخب مردم در مقابل تروریست‌های تکفیری بوده و با بیرون راندن داعش از موصل و تلاش‌های نیروهای حشد الشعبی که توسط فرماندهان سپاه قدس ایران آموزش دیده‌ بودند این مهم را اثبات کردند.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در لیبی فرهنگ بسیج و شهادت را عامل ایستادگی جبهه مقاومت دانست و گفت: گروهک تروریستی داعش پروژه شکست‌خورده صهیونیستی ـ غربی آمریکا و رژیم صهیونیستی است و باهدف ورود و نفوذ دوباره آمریکا در منطقه تشکیل‌شده است.

اکبری بابیان اینکه حضور بسیج حضور جایی برای رفتارهای ظالمانه تروریست‌ و حامیان آن باقی نمی‌گذارد تأکید کرد: فرهنگ عاشورایی و جهادی باید بیش‌ازپیش در کشورهای منطقه ترویج پیدا کند.

وی با اشاره به اینکه یهودیان منجی را تحریف و عدالت جهان‌گستر منجی شیعیان را نهی می‌کنند گفت: امروزه غربی‌ها فرهنگ عاشورا و شهادت و اعتقاد مسلمانان به ظهور منجی عالم را دو خطر بزرگ برای فرهنگ غلط خود می‌دانند اگر تفکر شیعی و انقلاب اسلامی ایران به گوش جهانیان برسد جایی برای استکبار آمریکا باقی نخواهد ماند.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در لیبی پشتیبانی کشور قطر از جمهوری اسلامی ایران را موجب بی‌اثر کردن نانوی عربی دانست و افزود: سفر ترامپ به کشور عربستان برای ایجاد ناتوی عربی بوده است که با ایستادگی قطر در کنار ایران نقشه‌های آمریکا خنثی شد.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 29416

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر