همسر شهید مدافع حرم امیررضا علیزاده:

تأکید شهدا بر حجاب حجت را بر همه تمام می‌کند

همسر شهید مدافع حرم امیررضا علیزاده با اشاره به تأکید شهدا مبنی بر حفظ حجاب و عفاف در جامعه گفت: ابتدایی‌ترین توقع شهدا که همان رعایت حجاب و عفاف است در جامعه بی‌توجهی می‌شود.

تأکید شهدا بر حجاب حجت را بر همه تمام می‌کند

گیلان خبر: زهرا ایمان‌پور با انتقاد از وضعیت حجاب در جامعه اظهار کرد: وضعیت عفاف و حجاب در جامعه ما روزبه‌روز در حال بدتر شدن است.

وی بابیان اینکه نسبت به ابتدایی‌ترین توقع شهدا بی‌توجهی می‌شود، افزود: شهدا از عزیزترین چیزی که جانشان باشد گذشته‌اند و شهید شده‌اند اما مشاهده می‌کنیم ابتدایی‌ترین توقعشان که رعایت عفاف و حجاب است توجهی نمی‌شود.

همسر شهید مدافع حرم امیررضا علیزاده گفت: ما روزبه‌روز علاوه بر اینکه هیچ پیشرفتی نداریم متأسفانه پسرفت هم می‌کنیم.

ایمان‌پور بابیان اینکه دغدغه‌ها در حوزه حجاب زیاد است، خاطرنشان کرد: شهدا توصیه‌شان این بود که حجاب اسلامی در جامعه رعایت شود و همین فرمایش شهدا حجت را بر همه تمام می‌کند چه آن‌هایی که پاسدار حجاب‌اند و چه آن‌هایی که توجهی به حجاب ندارند.

وی با اشاره به پنداشت برخی از زنان مبنی بر اینکه مدعی هستند چیزی در دلشان نیست و فقط ظاهر نامناسبی دارند، اظهار کرد: علاوه بر اینکه باید درون خود را از فساد و تباهی عاری کرد باید در ظاهر هم محجبه بود و خود را آراسته ساخت.

همسر شهید مدافع حرم علیزاده با ابراز اینکه هر چه در ذهن است باید ظاهر انسان نیز باید بیانگر آن باشد، گفت: ممکن است کسی نماز خود را بخواند و روزه هم بگیرد اما حجاب درستی ندارد و می‌گوید چون دلش پاک است، کافی است درحالی‌که همان دینی که به آن امر بر خواندن نماز و گرفتن روزه می‌کند بر رعایت حجاب نیز تأکید دارد.

ایمان‌پور بابیان اینکه بی‌حجابی زنان در جامعه موجب تباهی می‌شود، گفت: خانمی که در جامعه من زندگی می‌کنی و حجاب درستی نداری بدان برای من خدا یک حجابی قرار داده که اگر این امر خدا را شما اطاعت نکنی موجب تباهی جامعه‌ات می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: اگر من حجاب می‌کنم برای این است که اگر روزی شوهر شما نتوانست نگاهش را کنترل کند به گناه نیفتد و زندگی شما به تباهی کشانده نشود.

همسر شهید علیزاده با اذعان به اینکه حجاب محدودیت نیست، بیان کرد: حجاب رازهای بزرگی را در خود دارد که یکی از آن‌ها حفظ جامعه است.

ایمان‌پور با تأکید بر اینکه حفظ جامعه همچون حفظ خانواده ارزشمند است، گفت: ممکن است کسی بگوید که شوهر من این‌گونه دوست دارد اما من به شما اعلام می‌کنم که کاملاً اشتباه می‌کنید و می‌تواند خودتان شوهرانتان را آگاه کنید.

وی بابیان اینکه نباید به خاطر هوا و هوس گذرای خود جامعه را دچار فساد و تباهی کنیم، گفت: وظیفه ما است که نسبت به مقوله حجاب پایبند باشیم و مطمئن باشیم جامعه ما از این وضعیتی که دارد بیرون می‌آید.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 29461

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر