رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار گیلان :

کاهش قیمت نامحسوس پیاز تا هفته آینده

رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار گیلان دلیل افزایش قیمت پیاز در بازار را عدم رغبت کشاورزان به کشت محصول مذکور عنوان کرد و گفت: باعرضه پیاز لوشان و طارم به بازار قیمت پیاز کمی کاهش خواهد یافت.

کاهش قیمت نامحسوس پیاز تا هفته آینده

گیلان خبر: ابراهیم حسنی دلیل افزایش قیمت پیاز در بازار را عدم کشت کشاورزان برشمرد و اظهار کرد: با توجه به اینکه سال گذشته قیمت پیاز بسیار ناچیز بود کشاورزان امسال رغبتی برای کاشتن پیاز نداشتند.

وی بابیان اینکه در سال گذشته قیمت پیاز در بازار هر کیلو 200 تومان معامله می‌شد، افزود: به دلیل کاهش قیمت پیاز کشاورزان شهرستان‌های طارم، زنجان و لوشان اقدام به کاشت این محصول نکرده‌اند.

رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار گیلان با اعلام اینکه پیاز موجود در بازار از اصفهان تأمین می‌شود، گفت: در حال حاضر هر کیلو پیاز در شهر اصفهان 3 هزار تومان فروخته می‌شود.

حسنی با اعلام اینکه عرضه پیاز در بازار رشت بسیار کم است، بیان کرد: در حال حاضر هر کیلو پیاز در بازار رشت بین 3 تا 3 هزار و پانصد تومان فروخته می‌شود.

وی بابیان اینکه روزی بیش از 50 تن پیاز در بازار عرضه می‌شود، خاطرنشان کرد: تا پیاز طارم در بازار ورود کند قیمت این محصول به 4 هزار تومان نیز افزایش خواهد یافت.

رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار گیلان با اشاره به اینکه پیاز جزء مایحتاج عمومی است، افزود: در سال گذشته وقتی پیاز با یک 10 تن پیاز عرضه می‌شد علاوه بر اینکه خریدار نداشت، پس کرایه کشاورز هم تأمین نمی‌شد و موجب ضرر می‌شد و ازاین‌رو کشاورزان از کاشتن پیاز خودداری کرده‌اند.

حسنی بابیان اینکه باعرضه شدن پیاز لوشان قیمت‌ها کمی کاهش خواهد یافت، گفت: تقریباً تا هفته بعد باعرضه پیاز لوشان و طارم قیمت پیاز در بازار کمی کاهش خواهد یافت اما محسوس نخواهد بود.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 29462

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر