دبیر وزیر علوم پاکستان در بندرانزلی:

علم وفناوری می‌توانددرب‌های همکاری کشورهای اسلامی رابازکند

دبیر وزیر علوم پاکستان هدف از سفر خود به ایران را آشنایی با فعالیت‌های شبکه علم وفناوری کشورهای اسلامی عنوان کرد و گفت: علم و فناوری می‌تواند درب‌های همکاری کشورهای اسلامی را باز کند.

علم وفناوری می‌توانددرب‌های همکاری کشورهای اسلامی رابازکند

گیلان خبر: فضل‌عباس ماکن ظهر امروز در جریان بازدید از مرکز رشد علم و فناوری بندرانزلی اظهار داشت: به‌دعوت رئیس شبکه سراسری پارک‌های علم و فناوری کشورهای اسلامی به ایران سفر کردم.

وی هدف از سفر خود به ایران را آشنایی با فعالیت‌های شبکه علم وفناوری کشورهای اسلامی عنوان کرد و افزود: با توجه به اینکه پیشرفت‌ها و توانمندی‌های خوبی را در ایران مشاهده کردیم به ایران سفر کردیم تا با این تکنولوژی‌های جدید آشنا شده و نکته آموزی کنیم.

دبیر وزیر علوم کشور پاکستان تصریح کرد: این دیدارها می‌تواند مبنایی برای فعالیت‌های آینده و همکاری‌های دوجانبه دو کشور ایران و پاکستان در زمینه‌های مختلف باشد.

وی با بیان اینکه ایران و پاکستان سوابق و پیوندهای مشترک فرهنگی، تاریخی و مذهبی دارند بیان کرد: این پیوندها است که ایران و پاکستان را به هم متصل می‌کند و حوزه علم و فناوری می‌تواند درب‌های همکاری بین کشورهای اسلامی را باز کند.

دبیر وزیر علوم کشور پاکستان بازدید از مراکز و بخش‌های علم و فناوری استان گیلان را نویدبخش دانست و اذعان داشت: دست اندرکاران ایرانی تجهیزات و فناوری‌های مدرنی را ساخته‌اند.

شرکت‌های فناور در ایران و پاکستان مستقر می‌شود

مجید متقی طلب ظهر امروز در حاشیه این دیدار در جمع خبرنگاران اظهار داشت: پاکستان و ایران عضو سازمان همکاری کشورهای اسلامی OIC هستند.

رئیس پارک علم و فناوری استان گیلان با اشاره به اینکه یکی از کمیته‌های سازمان همکاری کشورهای اسلامی OIC کمیته علم و فناوری است ابراز داشت: دبیرخانه دائمی کمیته علم و فناوری این سازمان در پاکستان مستقر است.

متقی طلب با بیان اینکه دبیرخانه دائمی شبکه پارک‌های علم و فناوری سازمان همکاری کشورهای اسلامی در استان گیلان مستقر است افزود:  به‌واسطه این مسئله، همکاری‌های متعددی را با پارک‌های علم و فناوری کشورهای اسلامی داریم.

وی هدف از سفر معاون و دبیر وزیر علوم پاکستان به استان گیلان را آشنایی با آخرین دستاوردها و تکنولوژی‌های جدید ایران عنوان کرد و افزود: طی مذاکراتی که داشتیم مقرر شد در ارتباط با مرکز رشد پارک علم و فناوری در پاکستان همکاری کنیم.

رئیس پارک علم و فناوری استان گیلان خاطرنشان کرد: براساس مذاکراتی که داشتیم قرار شد برای استقرار شرکت‌های فناور به‌صورت متقابل بین ایران و پاکستان به‌توافق برسیم و فردا نیز در این زمینه با معاون وزیر علوم ایران جلسه‌ای برگزار می‌کنیم.


منبع: تسنیم

 

کد مطلب: 30076

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر