امام‌جمعه ماسال :

مردم ایران ملت عاشورا و رمضان است

امام‌جمعه ماسال گفت: برای آمریکایی‌ها فقط تغییر و براندازی نظام مطرح است و در تلاش هستند تا نظام اسلامی ایران را از بین ببرند.

مردم ایران ملت عاشورا و رمضان است

گیلان خبر: حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید هادی موسوی تحریم‌های آمریکا علیه ایران را میراثی از گذشته دانست و اظهار کرد: مردم در طول انقلاب اسلامی با تحریم‌های آمریکا عادت کرده‌اند و هیچ‌گاه آمریکا دنبال تعامل با نظام جمهوری اسلامی نیست.

وی بابیان اینکه آمریکا در بدو انقلاب فهمید که جمهوری اسلامی در مقابل با چپاولگری‌هایش ایستاد و سعی بر از بین بردن آن داشت، افزود: قبلاً ایران برایشان یک حیات خلوت بود و چون این حیات خلوت را از دست دادند شروع کردن به وضع تحریم‌ها علیه ملت و دولت که همچنان با مقاومت توانسته‌ای از این تحریم‌های چند دهه‌ای مقاومت کنیم و بگذریم.

امام‌جمعه ماسال با اشاره به اینکه تحریم‌های ممکن است هزینه‌هایی را برای جمهوری اسلامی داشته باشد اما در سایه تحریم‌ها ایران به موفقیت‌هایی نیز رسیده، گفت: بسیاری از استعدادهای بالقوه کشور تبدیل به فعل شده و ظرفیت‌ها و توانمندی‌های ما به عرضه ظهور رسیده است.

موسوی با اشاره به اینکه ایرانی در شرایط سخت هم شرایط را به نفع خود تغییر می‌دهد، گفت: آمریکایی‌ها بهانه‌های مختلف ایران را تحریم کردند که به فرموده مقام معظم رهبری امروز ما را به‌عنوان داشتن سلاح هسته‌ای محکوم و تحریم می‌کنند و فرا نیز به‌عنوان نقض حقوق بشر تحریم‌هایی را علیه ایران اعمال خواهند کرد.

وی بابیان اینکه با حل مسائل حقوق بشر نیز بهانه‌جویی‌های آمریکا پایان ندارد، تصریح کرد: با حل همه بهانه‌ها آمریکایی‌ها امروز به سراغ موشک‌های ایران و سپاه و غیره رفته‌اند.

امام‌جمعه ماسال با اشاره  به اهل نیرنگ و حیله بودن آمریکایی‌ها و عهدشکنی‌های پی‌درپی‌شان، خاطرنشان کرد: برای آمریکایی‌ها فقط تغییر و براندازی نظام مطرح است و در تلاش هستند تا نظام اسلامی ایران را از بین ببرند.

موسوی با بیان اینکه آزمایش موشکی سپاه اقدامی بجا و شایسته از فرزندان این مرزوبوم بود، گفت: ما دست همه برداران سپاهی را می‌بوسیم که به تعبیر رهبر کبیر انقلاب اسلامی اگر همین سپاه نبود، کشور هم وجود نداشت.

وی بابیان اینکه آمریکایی‌ها دنبال تله‌گذاری برای جمهوری اسلامی هستند، افزود: آمریکا شیطان بزرگ است و سعی می‌کند کارهایی کند که ما عصبانی شویم و دست‌به‌کارهایی بزنیم که بعد ما را بهانه‌ای محکوم کند و پایبند به برجام نیست.

امام‌جمعه ماسال با اشاره به اینکه اشخاص بین‌المللی پایبندی ایران در برجام را به آن اذعان داشته‌اند، گفت: جمهوری اسلامی به گفته همه آن‌ها به برجام پایبند بود اما ساعاتی بعد از اعلام این ادعا از سوی مجامع بین‌المللی آمریکایی‌ها اشخاص و افراد ایران ر مورد تحریم‌های مجدد خود قرار دادند.

موسوی با تأکید بر اینکه ملت ایران ملت عاشورا و رمضان هستند، گفت: ملت ایران یاد گرفته‌اند که باعزت بمیرند و زندگی با ذلت و حقارت را هرگز نمی‌پسندند.

وی بابیان اینکه آمریکا نمی‌تواند با فشار و تهدید ایران را از پای درآورد، خاطرنشان کرد: هرگز ملت ایران با فشارها و تحریم‌ها از جمهوری اسلامی و نظام و ولایت‌فقیه دست نمی‌کشند و باید آرزوی این خواب را به گور ببرند.

امام‌جمعه ماسال با اشاره به اینکه ملت ایران برای مبانی اسلامی خود ارزش قائل است، گفت: هرچقدر فشار آمریکا بر جمهوری اسلامی بیشتر شود مقاومت ملت نیز بیشتر شده و حقارت و عقده‌گشایی آمریکا برای جهان بیشتر نمایان می‌شود.

موسوی شعار مرگ بر آمریکا ملت ایران علیه آمریکا را تنش‌آفرینی‌ها و فشارهای یک‌جانبه آن‌ها علیه ملت برشمرد و گفت: خدا کشورهای خودباخته و بز دل اسلام نما نظیر عربستان سعودی را لعنت کند که دست‌به‌دست آمریکا داده و با تنش‌آفرینی‌ها آرامش را از منطقه گرفته است.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 30152

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر