مسئول امور قرآنی تبلیغات گیلان خبر داد

تشکیل مجمع مؤسسات قرآنی در استان گیلان

مسئول امور قرآنی سازمان تبلیغات استان گیلان با اشاره به افزایش ۱۰ درصدی مؤسسات قرآنی گفت: مجمع مؤسسات در ۱۹ مرداد باهدف تقویت زیرساخت‌های قرآنی در استان تشکیل می‌شود.

تشکیل مجمع مؤسسات قرآنی در استان گیلان

گیلان خبر: حجت‌الاسلام محمد پورشعبانعلی، صبح امروز در همایش استانی تجلیل از معلمان و مدیران قرآنی استان گیلان در سالن همایش‌های اداره کل تبلیغات اسلامی اظهار کرد: در استان گیلان بیش از ۱۶۵ خانه قرآن شهری و روستایی به قرآن آموزی می‌پردازد.

وی بابیان اینکه باوجود ۴۰ مؤسسه قرآنی موجود و افزایش ۱۰ درصدی آن، تعداد این مؤسسات به ۵۰ عدد می‌رسد گفت: تشکیل مجمع مؤسسات در ۱۹ مرداد باهدف تقویت زیرساخت‌های قرآنی در استان برگزار می‌شود.

مسئول امور قرآنی سازمان تبلیغات استان گیلان گفت: درصدد هستیم با توانمندسازی مدیران خانه‌های قرآنی و شهری، ظرفیت قرآنی استان را تقویت کنیم.

پورشعبانعلی با اشاره به آزمون اعطای مدرک تخصصی حفظ در سال ۹۵  افزود: در این آزمون ۱٨ نفر موفق به اخذ مدرک  درجات مختلف تخصصی شده‌اند، نفر اول آن، دختر 13 ساله‌ای به نام رفیع زاده است که موفق به اخذ مدرک درجه‌دو تخصصی، معادل فوق‌لیسانس شده است.

 مدیرکل سازمان تبلیغات انقلاب اسلامی استان گیلان با تبیین جایگاه قرآن کریم و جامعیت آن اظهار کرد: مدیریت فکری و معنوی قرآن کریم در تأثیرپذیری و تأثیر گزاری آن بر کسی پوشیده نیست لذا قلم‌به‌دستان مزدور دنیا مایل‌اند  مانع بهره‌مندی  بشریت از این سفره الهی شوند   

حجت‌الاسلام‌والمسلمین جمال یاری  بابیان اینکه انسان با بهره‌مندی از قرآن کریم دچار رکود فکری نمی‌شود بیان کرد: رکود فکری انسان را متوقف می‌کند، بدیهی است انسان در اقیانوس بی‌کران وحی الهی از این رکود دور خواهد ماند.

وی با اشاره به اینکه متأسفانه سرانه قرآنی در کشور پایین گفت: اهمیت تلاوت قرآن کریم همین بس که معصومین نیز به تلاوت آن اصرار کرده و مدام تلاوت می‌کردند.


منبع: فارس

کد مطلب: 30235

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر