مدیر جهاد کشاورزی شفت خبر داد

تولید 41 هزار تن برنج سفیدتوسط برنج‌کاران شفت درسال جاری

مدیر جهاد کشاورزی شفت از برداشت پنج درصدی محصول برنج از سطح بیش از 14 هزار هکتار شهرستان خبر داد و گفت: انتظار می‌رود برنج‌کاران شفتی 41 هزار تن برنج سفید در سال جاری تولید کنند.

تولید 41 هزار تن برنج سفیدتوسط برنج‌کاران شفت درسال جاری

گیلان خبر: مجید جباری ثابت با اعلام اینکه بیش از 14 هزار و 336 هکتار زمین زیر کشت در شفت وجود دارد، اظهار کرد: حدود پنج هزار و 700 هکتار از اراضی شفت مورد تجهیز و نوسازی قرارگرفته‌اند.

وی بابیان اینکه وضعیت تولید برنج در سطح مزارع شهرستان شفت در مقایسه با سال گذشته بهبود پیداکرده، افزود: طبق پیش‌بینی‌ها امسال بیش از هشت هزار تن شلتوک انتظار داریم از سطح مزارع شهرستان برداشت کنیم.

مدیر جهاد کشاورزی شفت بابیان اینکه تاکنون حدود پنج درصد از محصولات برنج در شفت برداشت‌شده‌اند، گفت: انتظار می‌رود مردم شهرستان از سطح مزارع خود 41 هزار تن برنج سفید تولید کنند.

وی با اشاره به همکاری جهاد سازندگی استان با کشاورزان و در اختیار گذاشتن بذرهای اصلاح‌شده، گفت: بیش از 35 تن انواع بذور اصلاح‌شده هاشمی، خزر و گیلانه را در بین کشاورزان شفت توزیع کرده‌ایم که ازنظر کیفیت و سطح تولید به مرتب از بذرهای معمولی بهتر هستند.

جباری مطلوب بودن آب‌وهوا را یکی از دلایل رضایتمندی کشاوزان برشمرد و گفت: با توجه به شرایط مطلوبی که در شهرستان موجود است امیدواریم در سال زراعی جاری شاهد افزایش سطح تولید در شهرستان باشیم.


منبع: فارس

 

کد مطلب: 30497

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر