نماینده مردم انزلی :

90درصدواردات کالای قاچاق به کشورازمرزهای رسمی انجام می‌شود

نماینده مردم بندرانزلی در مجلس شورای اسلامی واردات 90 درصد کالای قاچاق به کشور را از مرزهای رسمی نام برد و گفت: گمرک ایران نیازمند سیستم مجهز نظارت و بازرسی کالا و لینک شدن تمامی دستگاه‌های نظارتی کشور با یکدیگر است.

90درصدواردات کالای قاچاق به کشورازمرزهای رسمی انجام می‌شود

گیلان خبر: حسن خسته بند امشب ورود کالای قاچاق به کشور را از مبادی قانونی کشور نام برد و اظهار کرد: تا زمانی که جدیت در مقابله با قاچاق صورت نگیرد و تجهیزات نظارتی کامل در گمرک تعبیه نشود نمی‌توان با قاچاق مبارزه کرد.

وی بابیان اینکه نباید همه‌چیز را به قاچاق نسبت داد، افزود: بیشترین ضعف موجود در کشور ورود قاچاق از مرز رسمی کشور است که باید سیستم و امکانات نظارتی و بازرسی به‌صورت کامل محیا شود.

نماینده مردم بندرانزلی در مجلس شورای اسلامی گفت: باید سیستمی طراحی و نصب شود که تمامی ارتباطات بین گمرک، بازرسی و دستگاه‌های نظارتی را ایجاد کند و قبل از اینکه کالا وارد کشور شود از مبدأ شناسایی و سپس در اختیار مصرف‌کنندگان قرار بگیرد.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اذعان به اینکه اسکن محصول در مبدأ با اسکن محصول در گمرک باید در سیستم‌های نظارتی گمرکی همخوانی داشته باشد، تصریح کرد: چطور ما می‌توانیم جلیقه‌های انفجاری تروریست‌ها را در یک نقطه‌ای از کشور کشف کنیم اما این تعداد کامیون که محصولات و کالاهای قاچاق را حمل می‌کنند را نمی‌توانیم شناسایی کنیم.

خسته بند بابیان اینکه در حال حاضر برنج، چای، لاستیک و محصولات درشت در مرزهای رسمی کشور قاچاق می‌شوند، افزود: کالاهای کانتینری از مبادی رسمی کشور وارد می‌شوند و اگر ما بخواهیم همه این‌ها را به گردن کوله بران و مرزنشینان بیندازیم بی‌انصافی است.

وی بابیان اینکه تنها 10 درصد کالاهای قاچاق توسط کوله بران، مرزنشینان و منطقه آزاد در خوش‌بینانه‌ترین حالت وارد کشور می‌شود، گفت: 90 درصد واردات کالای قاچاق به کشور توسط مرز قانونی کشور رقم می‌خورد وگرنه چطور ممکن است یک کوله‌بار چندین تن از بار کانتینر را بر دوش خود بگذارد و حمل کند.

عضو مجمع نمایندگان گیلان با تأکید بر اینکه کل تجارت در منطقه آزاد که به‌صورت چمدانی است به 250 میلیون دلار نمی‌رسد، تصریح کرد: آمارهای موجود در قاچاق کالا از مرزهای رسمی خیلی بیشتر از اعداد و ارقام است و از مجموع کسانیکه قاچاق می‌کنند تعداد اندکی به تور قانون می‌افتند.

نماینده مردم انزلی در خانه ملت با تأکید بر اینکه در داخل گمرک باید تجهیزات روز دنیا را داشته باشیم تا بتوانیم جلوی قاچاق را بگیریم، افزود: باید در ورودی کالا به کشور دستگاه‌ها و تجهیزاتی موجود باشند تا با اسکن کردن محصولات و کالاها، بازرسی و لینک شدن دستگاهی‌های مختلف که سیستم نظارتی کامل را تشکیل می‌دهند جلوی ورود کالای قاچاق به کشور را بگیریم.


منبع: فارس

 

کد مطلب: 30723

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر