دیدارصمیمانه مدیرکل اوقاف وامورخیریه گیلان باحضرت آیت الله قربانی

اولین دیدار صمیمانه حجت الاسلام والمسلمین علیزاده ؛ مدیرکل اوقاف و امورخیریه گیلان با حضرت آیت الله قربانی،نماینده معزز ولی فقیه و امام جمعه رشت برگزار شد .

دیدارصمیمانه مدیرکل اوقاف وامورخیریه گیلان باحضرت آیت الله قربانی

گیلان خبر: در این دیدار حضرت آیت الله قربانی ، نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت ضمن ابراز خرسندی از انتصاب حجت الاسلام والمسلمین علیزاده برای مدیریت اوقاف و امورخیریه گیلان ، افزود : همه ما باید به اوقاف کمک نماییم و فرهنگ وقف را تقویت کنیم و بنده حتما از این مجموعه و سنت حسنه وقف حمایت خواهم کرد .

وی همچنین با اشاره به فعالیت های خویش در عرصه ترویج فرهنگ وقف افزود : ما موقوفات و رقبات زیادی در گیلان با نیت حوزه علمیه داریم که یکی از همین موقوفات ، حوزه علمیه امیرالمومنین(ع) رشت می باشد که توسط اینجانب و با استفاده از ظرفیت استانی و شهرستانی آماده بهره برداری شده است .
نماینده ولی فقیه در استان گیلان و امام جمعه رشت همچنین افزود : بقاع متبرکه مرکز تحولات فرهنگی هستند و بسیاری از همین امامزادگان ما برای تبلیغ و ترویج دین و معرفی اهل بیت(ع) به شهادت رسیدند باید همه مردم برای تبدیل بقاع متبرکه به قطب های فرهنگی تلاش نمایند زیرا امامزادگان مروجین اخلاق و مبلغین اسلام ناب و مدافع دین ، اهل بیت و ولایت بودند و باید بیشتر از گذشته مورد توجه قرار گیرند .
حضرت آیت الله قربانی همچنین ، افزود : در سفر اخیر به منطقه دیلمان و روستای شاه شهیدان رودبار که استاندار گیلان و جمعی از مدیران استانی نیز حضور داشتند بنده دستورات لازم جهت اختصاص اعتبار برای ساماندهی و تکمیل پروژه های عمرانی از جمله راه آسفالت را برای رفاه حال زائرین در این منطقه ، به مسئولین ذی ربط دادم تا زیرساخت های لازم برای این اماکن متبرکه که قطب های فرهنگی نیز بشمار می روند فراهم آید .
 
 

در این دیدار همچنین حجت الاسلام والمسلمین علیزاده ، مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان گیلان ضمن تمجید وتکریم مقامات علمی قابل استفاده ایشان گفت : جنابعالی از یادگاران علمای ماضی و از افتخارات استان گیلان هستید و امروز فعالیتهای فراوان علمی و قرآن پژوهی وکتابهای نوشته و به چاپ رسیده شما بسیارسودمند و مرجع خوبی برای طلبه ها است .

وی در ادامه گفت : از نگاه بلند و ویژه آیت الله قربانی ، نماینده محترم ولی فقیه در گیلان در حوزه وقف و ترویج سنت حسنه و احیاء موقوفات حوزه های علمیه سپاسگزاری کرد و پیشنهاد داد که جلسه با حضور حضرتعالی و دیگر مسئولین استانی جلسه تحت عنوان احیاء موقوفات حوزه های علمیه تشکیل و در این خصوص تصمیم گیری شودکه موردقبول ایشان واقع شد .
مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان گیلان ضمن گزارش مختصری از اقدامات اداره کل اوقاف و امورخیریه گیلان در حوزهای مختلف در پایان درخصوص برگزاری چهلمین دوره مسابقات استانی قرآن کریم در رشته های حفظ ، ترتیل و قرائت قرآن کریم درتاریخهای17 الی 20 مرداد سالجاری گزارشی داد و از معظم له درخواست کرد بعدازاتمام مسابقات در اختتامیه آن جهت دلگرمی متسابقین بعنوان میهمان ویژه و سخنران حضور پیدا کنند که باکمال بزرگواری ایشان نیز پذیرفتند .
 


منبع: پایگاه اطلاع رسانی سازمان اوقاف و امور خیریه

 

 

کد مطلب: 30866

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر