رئیس فراکسیون مدیریت شهری مجلس:

کاهش 50 درصدی صدور پروانه ساخت نگران‌کننده است

رئیس فراکسیون مدیریت شهری مجلس از عملکرد وزیر راه و شهرسازی در حوزه مسکن انتقاد کرد و گفت: کاهش 50 درصدی صدور پروانه ساخت در کشور نگران‌کننده است و تعادلی در عرضه و تقاضای مسکن وجود ندارد.

کاهش 50 درصدی صدور پروانه ساخت نگران‌کننده است

گیلان خبر: مهرداد بائوچ لاهوتی با اشاره به افزایش قیمت مسکن و اجاره‌بهای خانه‌های استیجاری اظهار کرد: آقای آخوندی در بحث حمل‌ونقل انصافاً خوب عمل کرده و ما راضی هستیم اما در حوزه مسکن اقدامات مطلوبی را شاهد نیستیم.

وی بابیان اینکه وزارت راه و شهرسازی در حوزه مسکن عملکردی نداشته، افزود: اقدامات وزارت راه و شهرسازی در حد مسکن مهر است که ساخت‌وساز آن‌هم سرعت پایینی را دارد.

عضو مجمع نمایندگان گیلان از نگرانی‌های حوزه مسکن هشدار داد و گفت: ما در خصوص افزایش هزینه‌های مسکن نگران هستیم چون آمار صدور پروانه‌های ما در کشور بسیار پایین است.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با اشاره به کاهش 50 درصدی صدور پروانه ساخت، مطرح کر: سالانه یک میلیون و 500 هزار واحد مسکن نیاز داریم اما در حال حاضر سالانه تعداد مسکن تولیدی ما 750 هزار واحد را نشان می‌دهد.

عضو کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه تعادل عرضه و تقاضا در بازار مسکن باهم برابر نیست، بیان کرد: ما یقیناً در آینده در حوزه مسکن دچار مشکلاتی خواهیم شد که به‌زودی قابل‌حل نخواهد بود.

رئیس فراکسیون مدیریت شهری مجلس شورای اسلامی با اشاره به قول وزیر راه و شهرسازی در خصوص پرداختن به ساخت مسکن اجتماعی برای مردم، گفت: متأسفانه آقای آخوندی بحث مسکن اجتماعی را مطرح کردد اما آن را اجرایی نکرده است.

لاهوتی با ابراز امیدواری از جبران خلأهای مسکن توسط دولت دوازدهم، گفت: اگر دولت مباحث و معضلات مسکن را در اسرع وقت مدیریت نکند یقیناً مشکلات ما در حوزه مسکن بیشتر نیز خواهد شد.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 30867

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر