عضو هیئت‌رئیسه مجلس:

با دیپلماسی می‌توانیم آمریکا را در جهان رسوا کنیم

عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه آمریکا در برجام داشته‌هایمان را گرفت و ما را خلع سلاح کرده، گفت: با دیپلماسی هوشمندانه می‌توانیم آمریکا را در جهان رسوا کنیم.

با دیپلماسی می‌توانیم آمریکا را در جهان رسوا کنیم

گیلان خبر: اسدالله عباسی بابیان اینکه فرقی نمی‌کند در آمریکا چه کسی رئیس‌جمهور باشد و همیشه دشمن ایران است، اظهار کرد: آمریکا با اساس و اصل انقلاب اسلامی مشکل دارد و یقیناً تا ابد مسائل با ایران و آمریکا قابل‌حل نخواهد بود.

وی اختلافات بین دو کشور ایران و آمریکا را منحصر به اختلافات سیاسی بین دولت‌ها ندانست، افزود: آمریکا با ایدئولوژی، باورها، ارزش‌های انقلاب اسلامی و اعتقادات ما مشکل اساسی دارند.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه آمریکا چند سالی است ما را معطل خودکرده است، گفت: در برجام آمریکا آنچه ایران داشت گرفت و ما را خلع سلاح کرد.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ترفندهای سیاسی و حقه‌بازی آمریکا در ایران، افزود: تحریم‌های ناجوانمردانه و یک‌طرفه آمریکا علیه ایران قابل‌قبول نیست و هرروز ما شاهد یک نوع تحریم با بهانه‌های متفاوت هستیم.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به اعلام وقیحانه آمریکا مبنی بر اینکه تحریم‌هایشان مربوط به حقوق بشر است، خاطرنشان کرد: در شرایط بحرانی از برجام قرار داریم و باید هوشمندانه عمل کنیم.

عباسی بابیان اینکه نباید احساساتی شد و کارهای عجولانه انجام داد، مطرح کرد: باید از ابزارهای قانونی تعبیه‌شده در مجامع بین‌المللی استفاده کنیم و در جهت رفتار غیرانسانی آمریکا که تمام سعی آن بر این است تا ایران اسلامی را در شرایط سخت قرار دهد عبور کنیم.

وی با تاکید بر تحقق شعار سال و تکیه بر مباحث اقتصادی گفت: باید با اتحاد، وحدت و هم‌دلی همه‌ی مردم و مسئولین بتوانیم شعارهای اقتصادی مقام معظم رهبری که چندین سال پیاپی تکرار می‌شوند را جامه عمل بپوشانیم.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی تکیه بر اقتصاد مقاومتی را موجب سربلند شدن در شرایط تحریمی آمریکا علیه ایران برشمرد و افزود: باید روزنه‌ها و راه‌های آسیب‌پذیر خود را ببندیم و در مقابل نقض عهدهای آمریکا عمل متقابل انجام دهیم.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه ما می‌توانیم از طریق دیپلماسی آمریکا را در جهان رسوا کنیم، گفت: در سفر اخیری که به کره جنوبی داشتیم اعلام کردیم که رفتار آمریکا موجب شده تا هیچ‌گاه کره شمالی پای میز مذاکره‌کننده حاضر نشود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: ایران به کشورهای 1+5 اعتماد کرد و تمام عملیات هسته‌ای را تعطیل و بسیاری از آن‌ها را امحا اما در مقابل آمریکا برجام را نقض و تحریم‌های خود را با شدت بیشتری در حال ادامه دادن هستند.

عباسی بابیان اینکه کره شمالی دارای سلاح‌های هسته‌ای است درحالی‌که ایران تنها به فعالیت صلح‌آمیز هسته‌ای دست‌یافته بود، گفت: فعالیت‌های هسته‌ای ایران بر اساس NPT بود اما دشمنان انقلاب اسلامی و صهیونیست جهانی تحرکات خاص خود را دارند و به رفتارهای ظالمانه خود ادامه می‌دهند.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 30868

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر