مسئول اردویی سپاه قدس استان گیلان خبر داد

اعزام اردوی راهیان نور شمال غرب تا 25 مرداد ادامه دارد

مسئول اردویی سپاه قدس استان گیلان بابیان اینکه اعزام اردوی راهیان نور از پنج مرداد آغازشده است گفت: اعزام زائرین به مناطق عملیاتی شمال غرب تا 25 مرداد ادامه دارد.

اعزام اردوی راهیان نور شمال غرب تا 25 مرداد ادامه دارد

گیلان خبر: سرهنگ پاسدار اصغر زادرستم از آغاز اعزام کاروان‌های راهیان نور شمال غرب امسال خبر داد و اظهار کرد: این اردوها به‌طور مشترک در استان‌های آذربایجان غربی و کردستان اجرا می‌شود.

وی با اشاره به بازدید زائرین از یادمان‌های مختلف غرب گفت: زائرین از شهرهای سردشت و گیلان شهر در آذربایجان غربی و بانه در استان کردستان بازدید خواهند کرد.

مسئول اردویی سپاه قدس استان گیلان با اشاره بر اینکه اردوی راهیان غرب به‌طور متمرکز در مردادماه انجام می‌شود بیان کرد: زائرین در این دوره از دو یادمان بوالحسن و سیران بند در استان کردستان و یادمان‌های بوالفتح دوپا زا، شهید کاظمی و تمرچین در منطقه حاج عمران شهرستان پیرانشهر در آذربایجان غربی بازدید می‌نمایند.

زاد رستم بابیان اینکه اعزام اردوهای راهیان شمال غرب از پنجم مرداد آغازشده است خاطرنشان کرد: اعزام‌ها تا روز 25 مرداد ادامه دارد و در روزهای فرد اجرا می‌شود لذا از تمام علاقه‌مندان برای شرکت و بازدید از یادمان غرب کشور دعوت می‌کنیم.

وی بابیان اینکه امکان اعزام زائرین شمال غرب از تمام شهرستان‌های گیلان امکان‌پذیر است اظهار کرد: روزانه شش تا هفت اتوبوس از اقشار، محلات و نخبگان از شهرستان‌های مختلف اعزام می‌شوند.

مسئول اردویی سپاه قدس استان گیلان با اشاره بر اسکان رایگان زائرین مستقل گفت: برای راهیان نور خانوادگی نیز محل رایگان اسکان پیش‌بینی کردیم که تاکنون پنج خانواده از استان به‌طور مستقل به یادمان‌های غرب سفرکرده‌اند.

زاد رستم بابیان اینکه هر دوره شمال غرب ۳۰ درصد از حجم مسافران راهیان نور را به خود اختصاص می‌دهد افزود: در هر مرحله دو شهرستان باهم اعزام می‌شوند و درمجموع روزانه حدود 250 تا 300 نفر زائر به مناطق عملیاتی غرب می‌روند.

وی با اشاره به اعزام‌های خودجوش مردمی گفت: غیرازاین اعزام‌ها از محلات، ادارات و علوم پزشکی با هماهنگی سپاه قدس گیلان به‌طور خودجوش به مناطق شمال غرب اعزام می‌شوند.

مسئول اردویی سپاه قدس استان گیلان بابیان اینکه اردوی راهیان نور شمال غرب حدود 5 سال است که پا گرفته است افزود: زیرساخت غرب نسبت به جنوب کمتر است اما هرساله استقبال مردم بیشتر می‌شود چراکه با توجه به شکل منطقه و وضعیت جغرافیایی و تنوع زیست‌محیطی برای مردم هم تازگی دارد.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 30927

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر