سرپرست معاونت آموزش‌و‌پژوهش مؤسسه علمی کاربردی بهزیستی و تأمین اجتماعی کشور:

کنکور سلامت روان جوانان را از بین می‌برد

سرپرست معاونت آموزش و پژوهش موسسه علمی کاربردی بهزیستی و تأمین اجتماعی کشور گفت: خانواده‌ها برای کلاس‌های کنکور فرزندان هزینه می‌کنند اما برای سلامت روان وی قدمی بر نمی‌دارند و این موجب علائمی از افسردگی در فرد می شود چرا که به آینده شغلی مناسب خود نمی‌رسد.

کنکور سلامت روان جوانان را از بین می‌برد

گیلان خبر: مجید رضازاده پیش از ظهر امروز در مرکز دانشگاه علمی کابردی بهزیستی و تأمین اجتماعی گیلان اظهار کرد: رسانه چشم بینا و زبان گویای مردم است.

سرپرست معاونت آموزش و پژوهش موسسه علمی کاربردی بهزیستی و تأمین اجتماعی کشور گفت: این دانشگاه با هدف رفاه بهزیستی به راه افتاد و انتظار می رود تا بتواند سطح علمی جامعه را ارتقا دهد.

وی با بیان اینکه کنکور سلامت روان جوانان را از بین می‌برد گفت: خانواده‌ها برای کلاس‌های کنکور فرزندان هزینه می‌کنند اما برای سلامت روان وی قدمی بر نمی‌دارند و این موجب علائمی از افسردگی در فرد می شود چرا که به آینده شغلی مناسب خود نمی‌رسد.

رضا زاده افزود: تاکنون این هدف پیگیری شده است و امروز افتخار می‌کنیم که ۴۵ هزار فارغ التحصیل داشتیم و اکنون ۱۹ هزار دانشجو در مراکز وابسته به مؤسسه علمی کاربردی در حال تحصیل هستند و دو هزار و 400 مدرس در حال آموزش این افرادند‌.

سرپرست معاونت آموزش و پژوهش مؤسسه علمی کاربردی بهزیستی و تأمین اجتماعی کشور با اشاره به دو مزیت عمده دانشگاه علمی کاربردی بهزیستی گفت: اول اینکه ما این غول کنکور که به جوانان آسیب میزند را نداریم، دوم اینکه رشته‌های این مؤسسه معطوف به شغل است یعنی پس از فارغ‌التحصیلی شغل و بازار کار برای فرد فراهم است.

وی هدف از سفر به گیلان را ظرفیت بالای مرکز رشت دانست و افزود: این مؤسسه در رشت آمادگی لازم برای جذب چندین برابری دانشجو را دارد و از ظرفیت علمی و فیزیکی بالایی برخوردار است.

رضازاده مرکز رشت را جزء پنج مرکز برتر کشور دانست و گفت: مؤسسه علمی کاربردی بهزیستی رشت میتواند تا ۱۰ درصد به ورودی های جدید تخفیف دهد و رشته‌های مختلفی دارد که می‌تواند در مقطع کاردانی ثبت‌نام به عمل آورد و پس از این در دوره کارشناسی در همین مرکز ادامه تحصیل دهند.

سرپرست معاونت آموزش و پژوهش مؤسسه علمی کاربردی بهزیستی و تأمین اجتماعی کشور با اشاره بر اینکه پنج مرکز در کشور این قابلیت را دارند تا پنج درصد به دانشجویان ورودی مهر تخفیف شهریه دهند گفت: مراکز یزد، بوشهر، کردستان، اراک و گیلان از لحاظ پتانسیل فیزیکی و علمی در سطح بالایی قرار دارند.

وی با اشاره به میزان شهریه مرکز علمی کلربردی بهزیستی گفت: شهریه کل مراکز علمی و کاربردی از طریق وزارت علوم و دانشگاه جامع علمی کاربردی اعلام می‌شود و کمترین هزینه را در بین مراکز آموزش عالی دارد‌.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 30930

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر