امام‌جمعه بندرانزلی :

خبرنگاری از مشاغل حساس و پرخطر جامعه است

امام‌جمعه بندرانزلی با تاکید بر تغییر چرخش قلم خبرنگاران از فضای سیاسی به اقتصاد مقاومتی، معضلات فرهنگی و آسیب‌های اجتماعی گفت: خبرنگاری یکی از مشاغل سخت، حساس و پرخطر جوامع امروزی است.

خبرنگاری از مشاغل حساس و پرخطر جامعه است

گیلان خبر: حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدعبدالجواد شمس‌الدین شغل خبرنگاری را یکی از مشاغل بسیار مهم، سخت، پرخطر و حساس در جامعه امروز بشری نام برد و اظهار کرد: وجود خبرنگاران در هر جامعه‌ای می‌تواند موجب پیشرفت جوامع باشد.

وی بابیان اینکه خبرنگاران باید لحظه شناس باشند و از ابزار رسانه درست بهره ببرند، افزود: اگر خبرنگاران عرصه رسانه را به شیوه غیرمعقول و غیر صحیح مورداستفاده قرار بدهند بسیار مخرب و پیشرفت آن می‌تواند بسیار ناهماهنگ باشد.

امام‌جمعه بندرانزلی بابیان اینکه خبرنگاران موجب پیشرفت جامعه خود می‌شوند، گفت: در کشورهایی که پیشرفت‌های قابل‌توجهی در زمینه‌های مختلف حاصل کردند یکی از ارکان این موفقیت بحث خبرنگاری و گزارش گری و این نوع فعالیت‌ها است.

شمس‌الدین با اذعان به اینکه در کشور ما درجایی که خبرنگاران به وظیفه خود عمل کردند موفقیت‌های بزرگی حاصل‌شده، بیان کرد: در زمان دفاع مقدس و یا جریان تروریست‌ها در دهه 60 و همه مقاطع نظام کسانیکه توانستند در راستای موفقیت و به صحنه آوردن مردم در مقابل با دشمن درست عمل کنند همین رسانه‌ها و اصحاب جراید بوده‌اند.

وی با تاکید بر اینکه جایگاه خبر و خبرنگاری در به دست آوردن موفقیت‌ها بسیار مهم بوده و همچنان نیز مهم است، گفت: احساس می‌کنیم فضای خبری و گزارشگری در کشور بیش‌ازاندازه لازم به حوزه سیاست پرداخته است.

امام‌جمعه بندرانزلی با تاکید بر اینکه رسانه‌ها باید به فضای اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در جامعه نیز بپردازند، تصریح کرد: ضرورت کشور ما در حال حاضر پرداختن صرف به فضای سیاسی و تولید محتوا و مدیریت فضای سیاسی کشور نیست بلکه اولویت اصلی جامعه ما پرداختن به فضای اقتصادی است.

شمس‌الدین پرداختن به معضلات فرهنگی و ناهنجاری‌های اجتماعی را ازجمله مواردی برشمرد که خبرنگاران باید بیشتر به آن‌ها توجه کنند و گفت: اگر خبرنگاران و رسانه‌ها مسئولیت شناسی و زمان‌شناسی را در زمان حاضر خود توجه کنند کشوری بسیاری موفق خواهیم داشت.

وی بابیان اینکه خبرنگاران هدایت افکار عمومی جامعه را بر عهده دارند، خاطرنشان کرد: علیرغم همه هجمه‌هایی که از بیرون وجود دارد یکی از بازوان توانمند مسئولین نظام و مجریان کشور رسانه‌ها هستند برای اینکه افکار، توانمندی‌ها و سرمایه‌ها را در جهت پیشبرد کشور و رفع معضلات کشور پیش می‌برند.

امام‌جمعه انزلی افزود: اگر فضا و تنش‌های سیاسی در کشور کاسته شود اهمیت مواضع اقتصادی، اقتصاد مقاومتی، اشتغال و تولید داخل کشور بیشتر پرداخته شود و رونق بگیرد ما نیازی به سرمایه‌های خارجی نخواهیم داشت.

شمس‌الدین با اذعان به اینکه چرخش قلم‌های خبرنگاران باید به سمت اقتصاد مقاومتی و به سمت مسائل فرهنگی و اجتماعی تغییر پیدا کند، تصریح کرد: باید ناهنجاری‌های اجتماعی و معضلات فرهنگی در دستور کار رسانه‌ها به‌صورت کارشناسانه قرار بگیرد و مردم و مسئولین را با چالش‌ها و آسیب‌هایی که وجود دارد آگاه کنند راهکار ارائه دهند خدمت بسیار شایسته و موفقی را نسبت به‌نظام و کشور خواهند کرد.

وی با تاکید بر مسئولیت سنگین رسانه‌ها در اداره انقلاب اسلامی و حل مشکلات مردم با زبان نرم و سازنده، گفت: خبرنگاران باید با حفظ وحدت به کمک قوای سه‌گانه در بیایند و در راستای رفع محرومیت‌ها و مظلومیت‌ها در جامعه تلاش کنند.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 30942

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر