فرماندار رودبار:

به همه خبرنگاران عشق می‌ورزم و به آن‌ها نگاه سیاسی ندارم

فرماندار رودبار با تاکید بر اینکه به همه اصحاب رسانه عضو می‌ورزد و نگاه سیاسی نسبت به آن‌ها ندارد گفت: یکی از معضلات بزرگ در خبرنگاران عدم آموزش کافی است که نیازمندیم تقویت شود.

به همه خبرنگاران عشق می‌ورزم و به آن‌ها نگاه سیاسی ندارم

گیلان خبر: سید اسماعیل میرغضنفری خبرنگاران را از زحمتکشان جامعه توصیف و اظهار کرد: من به‌شخصه به همه خبرنگاران عشق می‌ورزیم و به آن‌ها علاقه‌مندم.

وی به لزوم نگاه یکسان به اصحاب رسانه تاکید کرد و افزود: تاکنون سعی شده همه خبرنگاران را با یک‌چشم نگاه کنم و هیچ‌گاه به خبرنگاران نگاه سیاسی ندارم.

فرماندار رودبار با اذعان به اینکه همیشه نگاه ما به خبرنگاران نگاه حرفه‌ای بوده، گفت: در شهرستان خبرنگاران بی‌ادعایی داریم که زحمتکش هستند و تمام تلاششان برای پیشبرد اهداف شهرستان و نظام است.

مقام عالی دولت در رودبار عدم تخصص در خبرنگاری را یکی از معضلات برشمرد و افزود: یکی از معضلات بزرگ در خبرنگاران عدم آموزش کافی است که نیازمندیم تقویت شود.

میرغضنفری با تاکید بر اینکه ما خبرنگار کم داریم و صرفاً واژه خبرنگار به کسی گفته نمی‌شود که خبر جمع می‌کند، تصریح کرد: خبرنگار باید آموزش ببیند و خبرهایی را که جمع‌آوری می‌کند ابتدا باید نظر اجتماعی آسیب‌شناسی کند.

وی با اشاره به انتشار برخی از اخبار در جامعه و ایجاد تشنج در پی آن خاطرنشان کرد: بعضی از خبرها رسانه‌ای می‌شود و علاوه بر تبعات سوء اجتماعی تبعات امنیتی نیز پیدا می‌کند.

فرماندار رودبار بابیان اینکه تصور کنید خبری منتشر شود که آب آلوده است پیامد آن تمام فرمانداری، اداره آب و استانداری را درگیر می‌کند، خاطرنشان کرد: اگر خبرنگاری آموزش‌دیده باشد می‌داند که قبل از تهیه خبر و انتشار باید با مدیر مربوطه یا مدیر ارشد شهرستان هماهنگی‌های لازم را انجام دهد و از صحت آن‌ها مطلع باشد.

وی همچنین به تازه بودن خبر و ارزش پیدا کردن آن در انتشار به‌موقع تاکید کرد و گفت: برخی از خبرها همچون اخبار حوزه تنفیذ و یا تحلیف اگر به هنگام باشند ارزش خبری پیدا می‌کند وگرنه ارزش خبری خود را از دست می‌دهد.

میرغضنفری با تقدیر از زحمات همه‌جانبه خبرنگاران گفت: ما دعا می‌کنیم خداوند همه ما را عاقبت‌به‌خیر کند و همه خبرنگارانی که زحمت می‌کشند و ما آن‌ها را نمی‌بینیم موفق بدارد.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 30948

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر