مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه گیلان خبر داد

ذخیره‌سازی 880 لیتر بنزین با استفاده از سوخت گاز

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه گیلان بابیان اینکه مصرف روزانه ۹۰۰ هزار مترمکعب cng است گفت: این میزان مصرف cng ذخیره‌سازی ۸۸۰ هزار لیتر بنزین را در پی داشت.

ذخیره‌سازی 880 لیتر بنزین با استفاده از سوخت گاز

گیلان خبر: علی‌اصغر عباسی صبح امروز در جمع اصحاب رسانه در شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه گیلان با تبریک روز خبرنگار اظهار کرد: نقش اصحاب رسانه در عرصه خبررسانی از شروع انقلاب اسلامی تا به امروز پررنگ و بی‌بدیل بوده است.

وی بابیان اینکه شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه گیلان در سال ۱۳۳۲ در استان گیلان تأسیس شد گفت: شرکت نفت امروز بالغ‌بر ۷۰ سال به‌عنوان یک شرکت خدماتی سوخت‌رسان مأموریت تأمین، نگهداشت و توزیع بالغ‌بر یک میلیارد و 500 میلون لیتر انواع فرآورده‌های نفتی در سال را در گیلان و استان‌های هم‌جوار بر عهده دارد.

عباسی بابیان اینکه در استان گیلان ۱۸۱ مجاری عرضه فرآورده سوختی فعال وجود دارد افزود: این جایگاه‌ها شامل ۹۸ باب cng، ۳۴ باب دومنظوره، ۶۴ باب تک منظوره، ۸۱ باب تک منظوره (بنزین و نفت گاز) است.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه گیلان خاطرنشان کرد: با مصرف روزانه ۹۰۰ هزار مترمکعب cng که این میزان مصرف cng ذخیره‌سازی ۸۸۰ هزار لیتر بنزین را در پی داشت.

وی با اشاره بر اینکه دو هزار و 722 خانوار کالابرگ شرکت نفت را در اختیاردارند گفت: احتمال می‌دهیم این روند تا پایان سال کاهش یابد و گازرسانی به مناطق روستایی افزایش پیدا کند.

عباسی بابیان اینکه فرآورده‌های نفتی شامل فرآورده‌های بنزین، نفت سفید و نفت گاز می‌شود گفت: به‌جز سوخت ذخیره که به کارخانه سیمان دادیم مصرف نفت کوره‌ای را نداریم و در این زمینه جز استان‌های پاک هستیم.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه گیلان با اشاره به کاهش یک میلیارد و ۵۶۳ میلیون لیتری مصرف فرآورده‌های نفتی در سال ۹۵ گفت: در استان گیلان ظرفیت استفاده از منطقه آزاد است و توصیه کارخانه‌های تولیدکننده اتومبیل‌های منطقه آزاد استفاده از بنزین است.

وی بابیان اینکه در بخش مصرف انرژی کنترل مصرف برق و گاز کنتوری است که این کار را انجام می‌دهد افزود: آنچه شناسه نداشت و دغدغه بود بخش سوخت کشاورزی و نفت سفید مورداستفاده خانوار بود که با یک کالابرگ آمار جمعیت خانوار ثبت شد که هم‌اکنون به ۴۲ هزار کاهش پیداکرده است.

عباسی از نوسازی ناوگان حمل‌ونقل شرکت نفت منطقه گیلان گفت: ۹۹ دستگاه حمل‌ونقل گیلان زیر ۱۰ سال سن دارند و با این نوسازی ضریب امنیت بالا، تردد و آلودگی زیست‌محیطی کاهش پیدا می‌کند.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه گیلان به افزایش ظرفیت جایگاه‌های cng استان گفت: صنعت cng در کشور نوپا است و به‌منظور افزایش ضریب امنیت این استانداردسازی تاکنون در ۷۵ درصد جایگاه‌های فعال استان اجرایی شده است.

وی بابیان اینکه در دو بخش اصلی صنعتی کشور که شامل بخش حمل‌ونقل و کشاورزی است تغییراتی در وجود داشت گفت: این دو بخش وابسته به سوخت شرکت ملی پخش است، مصرف در بخش پیک‌های مصرف در ماه گذشته از ۱۰۰ میلیون لیتر گذشت که این اتفاق نادری در حوزه سوخت‌رسانی بود‌.

عباسی با اشاره به اختلاف 5.34 درصدی میزان مصرف فرآورده‌های نفتی در سال ۹۶ و نسبت به مدت مشابه آن در سال گذشته مطرح کرد: فرآورده‌های نفتی شامل بنزین سوپر، بنزین معمولی، نفت سفید و نفت گاز است که در چهارماهه سال گذشته ۴۹۱ هزار و ۹۹۱ لیتر بوده است.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه گیلان با تأکید برافزایش مصرف فرآورده‌های نفتی در چهارماهه سال ۹۶ گفت: امسال میزان مصرف فرآورده‌های نفتی به ۵۱۸ هزار و ۲۸۵ رسیده است و جمع کل میزان ارسال نفت و گاز در سال جاری ۷۱ هزار و ۹۴۷ لیتر است.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 30994

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر