مدیرکل اداره اوقاف و امور خیریه استان گیلان خبر داد

آغاز مسابقات قرآنی استان گیلان از 17 مرداد

مدیرکل اداره اوقاف و امور خیریه استان گیلان از آغاز مسابقات قرآنی استان گیلان از 17 مرداد در رشت خبر داد.

آغاز مسابقات قرآنی استان گیلان از 17 مرداد

گیلان خبر: حجت‌الاسلام‌والمسلمین علیزاده  صبح امروز در نشست خبری با خبرنگاران با اشاره به برگزاری چهلمین دوره مسابقات استانی قرآن کریم اظهار کرد: ایام شهادت خبرنگار شهید صارمی و نام‌گذاری آن به نام روز خبرنگار  گرامی است زیرا قرآن هم خبرنگار افکار الهی، اندیشه‌ها و افکار خداست.

 

وی بابیان اینکه تأثیر رسانه بین مردم مانند بمب اتم عمل می‌کند افزود: این شما هستید که خدمات مسئولین نظام مقدسی را که به برکت امام خمینی (ره)  شکل‌گرفته است،  با رعایت امانت منتشر خواهید کرد که باید گفت انقلاب به‌نوعی مدیون شماست و زحمات شما ماندگار خواهد ماند

مدیرکل اداره اوقاف و امور خیریه استان گیلان بابیان اینکه گیلان استان قرآنی به شمار می‌رود گفت: متولیان قرآنی به‌خوبی از ظرفیت استان استفاده نکرده و آن را به مردم  بیان نکرده‌اند.

وی با اشاره به مسابقات سی و نهمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در گیلان خاطرنشان کرد: این مسابقات به‌خوبی توانست گیلان را در کشور معرفی نماید.

مدیرکل اداره اوقاف و امور خیریه استان گیلان به برگزاری چهلمین دوره مسابقات قرآن در سطح استانی اشاره کرد و گفت: این مسابقات از 17 تا ۲۰ مردادماه در دو مقطع برادران و خواهران در سالن همایش مخابرات گیلان برگزار می‌شود.

وی با اشاره به برگزاری مسابقات شهرستانی در شانزدهم اردیبهشت تا سوم خرداد در ۲۶ بقعه  استان بیان کرد: در این مرحله از حضور ۱۶ داور برادر و ۲۳ داور خواهر  بهره بردیم.

علیزاده گفت: شرکت‌کنندگان در مسابقات قرآنی امسال در رشته‌های حفظ پنج، ۱۰، ۲۰ و حفظ کل قرآن و همچنین قرائت، اذان و دعاخوانی، تواشیح و معارف قرآن در سه بخش تفسیر، حفظ موضوعی و حفظ معارف و احادیث قرآن شرکت خواهند کرد.

مدیرکل اداره اوقاف و امور خیریه استان گیلان یکی از وظایف نظام اسلامی را ترویج فرهنگ قرآنی عنوان کرد و افزود: توسعه و اشاعه قرآن و فرهنگ ناب آن از اهداف ما است تا بتوانیم همه مشتاقان را با قرآن کریم آشنا کنیم.

وی شرکت‌کنندگان در مسابقات قرآنی را قهرمانان واقعی کلام الهی عنوان کرد و افزود:  معرفی استعداد، ظرفیت‌های توانمند، جدید و همچنین ایجاد رقابت و هیجان سالم در بین جوانان جهت رونق هرچه بیشتر این فرهنگ ناب قرآنی، از اهداف مؤثر برگزاری این مسابقات است.

مقام عالی اداره اوقاف استان گیلان با اشاره به برنامه‌های ویژه اجرایی در نظر گرفته شده در این دوره از مسابقات  افزود: نام‌گذاری مسابقات استانی به نام شهدای مدافع حرم، تجلیل از خانواده‌های معظم این عزیزان و برگزاری مسابقات معارف قرآن، تفسیر و حفظ موضوعی برای اولین بار از افتخاراتی است که این اداره انجام آن را در دستور کار خود قرار داده است.

علیزاده با اشاره به  استفاده از سه داور زبده  خواهر گیلانی در مرحله استانی  برای اولین بار در گیلان بیان کرد: استفاده از ظرفیت‌های توانمند استانی نگاه خوبی است که می‌تواند فضای فعالیت جامعه قرآنی را گسترش می‌دهد.

وی بابیان اینکه 25 نفر از شرکت‌کنندگان در مسابقات قرآنی  ممتاز به مرحله کشوری راه پیدا می‌کنند افزود: آیت‌الله قربانی یکی شخصیت‌های اثربخش و فعال در حوزه قرآنی هستند که حضورشان در مراسم اختتامیه ثمربخش خواهد بود.

علیزاده به ۴۰ موقوفه در استان، ۳۷۵ مرکز قرآنی، ۳ مرکز تخصصی قرآن و یک مرکز مجازی قرآن در آستانه اشاره کرد و گفت: جامعه قرآنی را  به مردم معرفی کنید زیرا مردم از قهرمانان قرآنی   به‌خوبی استقبال می‌کنند.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 30997

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر