مدیرکل راه و شهرسازی گیلان:

50 درصد از واحدهای مسکن مهر گیلان فاقد متقاضی هستند

مدیرکل راه و شهرسازی استان گیلان با بیان اینکه در سطح استان در شهرهای بالای 25 هزار نفر جمعیت 51 هزار و 500 واحد مسکن مهر داریم، گفت: یک‌هزار و 408 واحد از مسکن مهر استان گیلان در هفته دولت امسال به بهره‌برداری می‌رسند.

50 درصد از واحدهای مسکن مهر گیلان فاقد متقاضی هستند

گیلان خبر: علی خاوری با اشاره به اینکه تفکر مسکن کار خوبی بوده و در طول تاریخ شبیه مسکن مهر را سراغ ندارم، اظهار کرد: در قالب تفکر مسکن مهر یک شهروند بدون پول دادن به زمین و دریافت وام با تسهیلات پایین می‌تواند صاحب مسکن شود.

وی با بیان اینکه تسهیلات وام مسکن مهر در تهران 12 درصد، در مراکز استان‌ها هفت درصد و در شهرستان‌ها چهار درصد بدون سپرده‌گذاری است، تصریح کرد: سیاست‌گذاری احداث ساختمان‌های مسکن مهر اشتباه بوده و چون تعاونی‌ها تجربه کار را نداشتند در طرح مسکن مهر مشکل ایجاد کردند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان گیلان با تأکید براینکه به سرانجام رسیدن مسکن مهر تعهد نظام و دولت بوده و در تلاش هستیم مردم صاحب مسکن شوند، خاطرنشان کرد: در سطح استان گیلان در شهرهای بالای 25 هزار نفر جمعیت 51 هزار و 500 واحد مسکن مهر داریم.

خاوری با تصریح براینکه یک‌هزار و 408 واحد از مسکن مهر استان گیلان در هفته دولت امسال به بهره‌برداری می‌رسند، بیان کرد: نزدیک 11 هزار واحد مسکن مهر در سطح استان باقی‌مانده که 50 درصد آن برای نمونه در منجیل، لوشان و رودبار فاقد متقاضی بوده و تکلیفی برای اتمام آن نداریم.

وی با اشاره به اینکه از تعداد واحدهای باقی‌مانده مسکن مهر استان گیلان، پنج‌هزار و 500 واحد متقاضی دارند که سه‌هزار تا چهارهزار واحد آن به تعاونی‌ها تعلق دارند، گفت: عمده مشکل ما در همین تعاونی‌ها است و در تلاش هستیم پرونده مسکن مهر استان تا اواسط سال بعد بسته شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان گیلان جانمایی مسکن مهر برخی از شهرستان‌های استان گیلان نظیر شهرستان رشت، لنگرود، آستارا و آستانه‌اشرفیه را در بهترین نقاط شهری دانست و بیان کرد: مسکن مهر رشت شاهکاری بوده که مشابه آن در هیچ جای کشور ایجاد نشده است.  

خاوری با اشاره به اینکه در مسکن مهر رشت تقریباً 133 واحد خالی وجود داشته و در لنگرود متقاضیان مسکن مهر در حال تکمیل کردن فرم‌ها هستند، افزود: مردم در مسکن مهر خود نشسته یک‌عده ناراضی و حجم قابل‌توجهی هم راضی هستند.


منبع: فارس

 

کد مطلب: 31148

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر