فرماندار آستانه‌اشرفیه:

دریافت هرگونه وجه مدرسه دولتی برای ثبت‌نام ممنوع است

فرماندار آستانه‌اشرفیه گفت: دریافت هرگونه وجه و پول از سوی متولیان مدارس دولتی از دانش آموزان برای ثبت‌نام ممنوع و خلاف قانون است.

دریافت هرگونه وجه مدرسه دولتی برای ثبت‌نام ممنوع است

گیلان خبر: رحیم حیدری در واکنش به دریافت وجوه اضافی در مدارس دولتی اظهار کرد: در زمینه مسائل مربوط به دریافت وجه از سوی مدارس دولتی قاعدتاً دریافت وجه ممنوع است.

وی بابیان اینکه والدین محصلان می‌توانند داوطلبانه مبالغی را در جهت کمک به مدرسه پرداخت کنند، افزود: با توجیه مناسبی که از سوی متولیان مدرسه انجام می‌گیرد، به‌صورت داوطلبانه وجهی توسط والدین به مدرسه کمک می‌شود تا مدرسه را با آن بچرخانند.

فرماندار آستانه‌اشرفیه با تأکید بر اینکه گرفتن هرگونه وجه از سوی متولیان مدرسه برای ثبت‌نام ممنوع است، گفت: مردم با هر موضوعی در خصوص اجبار بر دریافت وجه مواجه شدند به فرمانداری آستانه‌اشرفیه مراجعه کنند.

مقام عالی دولت در شهرستان آستانه‌اشرفیه با اذعان به اینکه مدارس غیرانتفاعی هم برای گرفتن وجه از والدین آیتم‌هایی دارد که یقیناً باید رعایت کند، خاطرنشان کرد: مدارس غیرانتفاعی باید بر اساس منطقه، شهرستان، ساختار مدرسه و نوع استفاده از سیستم آموزشی باید تعرفه دریافت نمایند.

حیدری با اعلام اینکه قانون تعرفه‌های ابلاغی و قانونی وجوه را تبیین کرده گفت: هرگونه دریافت پول و وجه منهای ابلاغیه‌ها و بخشنامه‌های دولتی خلاف قانون است.

فرماندار آستانه‌اشرفیه گفت: والدین محصلان می‌توانند در بخش مدارس غیرانتفاعی هم اگر مواردی را دیدند که خلاف قانون عمل می‌کنند موضوع را گزارش کنند تا مسئله رفع اشکال شود.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 31149

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر