مدیرعامل خانه مطبوعات گیلان:

خانه مطبوعات بودجه کافی برای رسیدگی به خبرنگاران راندارد

مدیرعامل خانه مطبوعات گیلان گفت: خانه مطبوعات بودجه کافی برای رسیدگی به تمام امور و نیازهای خبرنگاران را ندارد و باید دست خود را به سمت استانداری، فرمانداری و سایر نهادها دراز کند.

خانه مطبوعات بودجه کافی برای رسیدگی به خبرنگاران راندارد

گیلان خبر: کریم خورسندی چهارشنبه شب در مراسم تجلیل  و اصحاب رسانه در رشت اظهار داشت: خانه مطبوعات بودجه کافی برای رسیدگی به تمام امور و نیازهای خبرنگاران را ندارد و باید دست خود را به سمت استانداری، فرمانداری و سایر نهاد ها دراز کند.

مدیرعامل خانه مطبوعات استان گیلان با اشاره به تلاش‌های هیئت مدیره خانه مطبوعات در راستای تحقق خواسته‌های خبرنگاران با اشاره به حواشی پیش آمده پیرامون پرداخت 2 میلیارد تومان از سوی شهردار سابق رشت به اصحاب رسانه گفت: خانه مطبوعات با جدیت پیگیر این موضوع است و از مسئولان توقع پیگیری و شفاف‌سازی دارد.

فاطمه شیرزاد سخنگوی شورای اسلامی شهر رشت نیز در این مراسم ضمن اشاره به تاثیر فعالیت اصحاب رسانه در توسعه و پیشرفت استان گیلان خاطرنشان کرد: خبرنگاران و اصحاب رسانه با قلم و وجدان آگاه خود می‌توانند از تاثیرگذاران حوزه پیشرفت در شهر رشت و استان گیلان باشند.

عضو چهارمین دوره شورای اسلامی شهر رشت افزود: روز خبرنگار روز نشست‌های خبری یا گزارشی مسئولان نیست بلکه در این روز باید درد دل و حرف‌های قشر توانمند و زحمتکش خبرنگار را شنید و از آن‌ها قدردانی کرد.

شیرزاد با اشاره به کمبود تسهیلات خبرنگاران و اصحاب رسانه عنوان داشت: اداره ارشاد اسلامی، خانه مطبوعات، استانداری و سایر نهادها نباید فقط از خبرنگاران انتظار انعکاس اخبارشان را داشته باشند بلکه این تعامل و همکاری باید دو جانبه و متقابل باشد.

سید رضا موسوی روزان رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر رشت نیز در ادامه این مراسم با اشاره به حساسیت حرفه و جایگاه خبرنگاری خاطرنشان کرد: خبرنگاران جزء جدایی ناپذیر جامعه هستند.

عضو شورای اسلامی شهر رشت گفت: در گذشته رسانه‌ها در اختیار قدرت‌های بزرگ دنیا بود اما امروزه ما می‌توانیم به شکلی حرکت کنیم تا پیام صلح، دوستی و محبت خود را به سراسر جهان برسانیم.

روزان با بیان تقدس جایگاه خبرنگاری خاطرنشان کرد: امروز تمام مسئولان و دستگاه‌ها باید خود را تحت نظارت خبرنگاران و افکار عمومی ببینند و خبرنگاران نیز تلاش کنند تا تقدس این حرفه را حفظ کنند.

وی با معرفی شهید صارمی به‌عنوان الگویی برای اصحاب رسانه عنوان داشت: راه حبرنگاری راهی پر خطر است زیرا هم میتواند صلح و دوستی به دنبال داشته باشد و هم میتواند سبب جدایی و در جامعه شود.

فرامرز جمشیدپور سرپرست شهرداری رشت نیز در این مراسم ضمن تبریک روز خبرنگار اظهار داشت: باید شان و جایگاه خبرنگاران و اصحاب رسانه حفظ شده و مقدمات لازم در راستای انتقال حقایق برای آنان مهیا شود.

فاطمه قدیمی مدیر روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری رشت نیز ضمن تجلیل از خبرنگاران و اصحاب رسانه اظهار داشت: مسیر رسانه در استان گیلان باید به سمتی حرکت کند تا دغدغه خروج از چهارچوب اخلاق حرفه‌ای را نداشته باشیم.

مدیر روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری رشت گفت: اصحاب رسانه باید تلاش کنند تا فضای رسانه به سمتی حرکت کند که شاهد کم کاری در زمینه تولید محتوای مثبت نباشیم.

آئین تجلیل از خبرنگاران و اصحاب رسانه به‌همت سازمان شهرداری و شورای اسلامی شهر رشت در محل سالن شهید انصاری مجتمع خاتم الانبیاء رشت برگزار شد.

در این همایش از خانواده شهید سید اسماعیل سیرت نیا، شهید شاخص بسیج رسانه در سال 96 تجلیل به‌عمل آمد.


منبع: تسنیم

 

 

کد مطلب: 31151

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر