سپیدرود با شکست در برابرگسترش به انتهای جدول سقوط کرد

سپیدرود در هفته سوم لیگ برتر مقابل میزبان تبریزی خود شکست خورد.

سپیدرود با شکست در برابرگسترش به انتهای جدول سقوط کرد

گیلان خبر: تیم فوتبال سپیدرود رشت در سومین دیدار خود در لیگ برتر فوتبال کشور با یک گل مقال گتسرش فولاد تبریز میزبان شکست خورد.

هفته سوم لیگ برتر

چهارشنبه ۱۹ مردادماه - ورزشگاه بنیان دیزل تبریز

تماشاگر: نزدیک

 

داور: حسن اکرمی

کمک داوران: علیرضا ایلدروم ، میریعقوب حجتی

داور چهارم: علی بای

ناظر: فریدون اصفهانیان

کارت زرد:

هادی موسوی دقیقه 13 (سپیدرود)

کارت قرمز:

ترکیب گسترش فولاد تبریز:

فرناندو دخسوس، دراگان ژارکویچ، احمد زنده روح، یوسف سیدی(چراغعلی 77)، کاخبر کاکاشویلی، رضا خالقی فر، علی رضا ارجمندیان(بابایی 63)، آندرانیک تیموریان، مسیح زاهدی، علی رضا نقی زاده، میلاد فخرالدینی(حاج محمدی 45).

سرمربی: لوکا بوناچیچ.

ترکیب سپیدرود رشت:

ایمان صادقی، هادی موسوی، احمد آهی، مهرداد جماعتی، حسین کعبی، توحید غلامی، میثم فردوسی، حسین ابراهیمی، میعاد یزدانی(رضایی 74)، پویا نزهتی ( لطفی 67)، عماد میرجوان (میری 64).

سرمربی: علی نظر محمدی.

شرح بازی:

دو تیم گسترش فولاد تبریز و سپیدرود رشت در شرایطی به مصاف یکدیگر رفتند که هیچ یک موفق به کسب امتیاز از دو دیدار قبلی اش نشده و چشم به این دیدار دوخته است. پر واضح است که پیروز احتمالی دیدار امروز می تواند موقتا از بحران رهایی یابد.

نیمه اول دیدار بر خلاف انتظار با میدان داری سرخ های شهر باران آغاز شد و این تیم میهمان بود که سوار بازی شد. بازی با حملات سپیدرود آغاز شد و چیزی نمانده بود در همان دقایق ابتدایی بازی ماهی های شهر باران به گل دست یابند. سانتر ارسالی حسین ابراهیمی را عماد میرجوان به دیرک افقی کوبید تا آه از نهاد اندک هواداران متعصب سپیدرود بلند شود.

بعد از این موقعیت باز هم سرخ ها بود که با روحیه ای مضاعف به دروازه گسترشی ها حمله می کردند کرنرهای پی در پی و موقعیتی تک به تک توسط میعاد یزدانی هیچ یک ثمری برای سپیدرود نداشت تا این نیمه با تساوی بدون گل خاتمه یابد.

نیمه دوم دیدار بر خلاف نیمه اول با میدان داری گسترشی ها همراه بود. لوکا با آوردن حاج محمدی به جای فخرالدینی و تغییر سیستم بازی عملا نبض بازی در میانه میدان را به دست گرفت و نشان داد که آنالیز خوبی از سپیدرود در بین دو نیمه داشته است .

این بازی تا دقیقه 70 مسابقه بدون اینکه موقعیتی برای دو تیم خلق شود همچنان با تساوی بدون گل در جریان است.

بعد از این دقیقه بود که سپیدرود سه موقعیت خوب گلزنی بدست آورد . لطفی، فردوسی و ابراهیمی شانس خود را برای بازکردن دروازه گسترشی ها امتحان کردند که هر بار به سدی محکم به نام دخسوس برخورد کردند. بازی می رفت که با تساوی بدون گل خاتمه یابد تا اینکه در آخرین دقیقه وقت تلف شده خالقی فر با شوتی سرکش از درون محوطه جریمه موفق به گشودن دروازه سپیدرود شد.

بازی در پایان با همین نتیجه به پایان رسید.

 

حواشی :

تغییر زمان و مکان بازی در فاصله کمتر از 72 ساعت مانده به آغاز بازی از آن دسته اتفاقاتی است که تنها در فوتبال ایران رخ می دهد. بازی در گرمای چهل درجه تبریز قرار است نود دقیقه زودتر آغاز شود و جالب آنکه هیچ اعتراضی تا پیش از آغاز مسابقه از سوی سپیدرودی ها و مدیریت این باشگاه شاهد نبودیم.

موقعیت مشکوک به پنالتی برای سپیدرودی ها در دقیقه 18 و چشم پوشی داور در این صحنه کادر فنی سپیدرود را به شدت شاکی کرد. داور به اعلام خطا پشت محوطه جریمه در این صحنه بسنده کرد.

این بازی در حضور تقریبا سیصد هوادار آغاز شد که بیشتر آنان را هواداران سپیدرود رشت تشکیل می دادند.

تعدادی از هواداران سپیدرود نتوانسته بودند در نیمه اول خود را به ورزشگاه برسانند و با شروع نیمه دوم خود را به جمع سایر هواداران سپیدرود ملحق کردند. الان می شود با قطعیت بیشتری گفت که سپیدرود در سومین دیدار متوالی اگر میزبان نباشد میهمان هم نیست !

کاپیتان های اسبق تیم ملی، بازوبندهای سرخآبی های این دیدار را بر عهده دارند. کعبی با بستن بازوبند سپیدرود و آندو تیموریان با بستن بازوبند کاپیتانی گسترش فولاد تبریز در برابر یکدیگر قرار گرفته اند.

سه دقیقه وقت تلف شده برای این مسابقه در نیمه دوم منظور شد.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 31203

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر