افتتاح 7 پروژه عمرانی شهرداری آستانه‌اشرفیه در هفته دولت

شهردار آستانه‌اشرفیه از افتتاح هفت پروژه عمرانی و عام‌المنفعه این شهر در هفته دولت خبر داد و گفت: برای این پروژه‌ها بیش از 25 میلیارد ریال هزینه شده است.

افتتاح 7 پروژه عمرانی شهرداری آستانه‌اشرفیه در هفته دولت

گيلان خبر : علی شفیعی ظهر امروز در جریان بازدید از پروژه‌های این شهر با تبریک فرارسیدن هفته دولت اظهار کرد: تعداد هفت پروژه با اعتباری بالغ بر 25 میلیارد و 845 میلیون ریال از محل درآمدهای عمومی شهرداری و اعتبارات استانی همزمان با گرامیداشت هفته دولت در آستانه‌اشرفیه افتتاح می‌شود.

وی جمع‌آوری و دفع آب‌های سطحی، احداث میدان آقا سیدحسن، احداث فضای سبز بلوار شهید رجایی، رنگ‌آمیزی جداول سطح شهر و احداث تندیس و آب‌نمای میدان فردوسی را از جمله پروژه‌ها عنوان کرد.

این مسئول آسفالت کوچه‌های سطح شهر به مساحت 25 هزار متر مربع، پیاده‌رو سازی و فرش موزاییک، لوله‌گذاری را از دیگر پروژه‌های شهرداری آستانه‌اشرفیه در هفته دولت ذکر کرد.

وی با بیان اینکه شهرداری آستانه‌اشرفیه در دوره چهارم شورای اسلامی شهر با برنامه‌ریزی مدون سعی کرده است تا به تمام نقاط شهر خدمات‌رسانی انجام دهد، تصریح کرد: هدف ما جلب رضایت شهروندان است و برای توسعه این شهر از هیچ کوششی فروگذار نمی‌کنیم.

شفیعی با اشاره به اقدام‌های شهرداری آستانه‌اشرفیه برای توسعه و آبادانی گفت: پرداخت غرامت و آزادسازی مسیر طرح حرم مطهر که مدت‌ها راکد شده بود، بازسازی و مبلمان آرامگاه دکتر معین، بهسازی فضای پارک ساحلی و جنگلی از جمله این اقدام‌ها بوده است.

وی احداث وسایل بازی و ورزشی، مطالعه و تدوین طرح جامع پسماند آستانه‌اشرفیه، طرح آموزش و تفکیک زباله از مبدأ و احداث میادین جدید از جمله میدان شهدای جسیدان و آغاز بازسازی میدان امام خمینی(ره) را از دیگر اقدام‌ها ذکر کرد.

شهردار آستانه‌اشرفیه اجرای طرح رفع سد معبر از پیاده‌روها، ساماندهی تابلوهای تبلیغاتی سطح شهر، اجرای برنامه‌های فرهنگی و هنری، نصب چراغ‌های روشنایی و همکاری در بازسازی گلزار شهدا را از دیگر اقدام‌های این نهاد برشمرد.

وی با بیان اینکه لایروبی رودخانه حشمت‌رود از دیگر اقدام‌ها است، خاطرنشان کرد: خرید سطل‌های جدید زباله، خرید خودروهای جدید جمع‌آوری زباله و آبیاری فضای سبز، نصب نیمکت‌های جدید در پیاده‌روهای سطح شهر از جمله این اقدام‌ها است.

شفیعی با بیان اینکه این پروژه‌ها با اعتبارات درآمدهای عمومی شهرداری اجرا شده است، یادآور شد: این میزان پروژه عمرانی در تاریخ شهرداری آستانه‌اشرفیه بی‌نظیر است.

وی قرار گرفتن در مسیر منطقه آزاد انزلی و جاده کناره به طرف شرق گیلان و سوغات و صنایع‌دستی منحصر به‌فرد را از ویژگی‌های خاص شهر آستانه‌اشرفیه عنوان کرد و یادآور شد: به دلیل همین ویژگی‌ها سالانه هزاران مسافر از این شهر دیدن می‌کنند.

این مسئول وجود بارگاه مطهر و نورانی آقا سیدجلال‌الدین اشرف برادر بزرگوار حضرت امام رضا(ع) و آرامگاه دکتر معین و پارک ساحلی و جنگلی در کنار رودخانه سفیدرود را از دیگر ویژگی‌های خاص آستانه‌اشرفیه عنوان کرد.

وی خاطرنشان کرد: با وجود این ویژگی‌ها و مسیرهای دسترسی به سواحل دریای خزر از طرف کیاشهر، به‌زودی شهر آستانه‌اشرفیه با تلاش تمام مدیران و مسئولان شهرستان تبدیل به قطب نخست گردشگری مذهبی و سیاحتی گیلان می‌شود.
 

کد مطلب: 3122

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر