راه‌اندازی پارک موزه گیلان نیازمند مدیریت جهادی است

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان گفت: راه‌‌اندازی پارک موزه گیلان نیازمند فعالیت انقلابی و مدیریت جهادی است.

راه‌اندازی پارک موزه گیلان نیازمند مدیریت جهادی است

گيلان خبر : رسول جلائی با اشاره به برگزاری کنگره سرداران، امیران و 8 هزار شهید گیلان در پاییز سال 94 اظهار کرد: کمیته‌های کنگره مذکور در شورای سیاستگذاری کنگره شهدا از طرف استاندار گیلان مشخص شده است.

وی یکی از کمیته‌های کنگره سرداران، امیران و 8 هزار شهید گیلان را کمیته پارک موزه عنوان کرد و افزود: یکی از شاخص‌های اجلاسیه کنگره مذکور آماده شدن بخش قابل توجهی از پارک موزه دفاع مقدس در استان است.

جلائی با بیان اینکه احداث پارک موزه دفاع مقدس را از سال‌های گذشته پیگیری می‌کنیم، تصریح کرد: روند احداث پارک موزه گیلان بسیار کند است و با زحمت می‌توانیم حتی جلسه‌های هماهنگی را تشکیل دهیم.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان اتمام پارک موزه دفاع مقدس را نیازمند اعتبارات، فازبندی و مراحل اجرایی دانست و بیان کرد: با توجه به روند احداث پارک موزه، این پروژه به اجلاسیه کنگره سرداران، امیران و 8 هزار شهید گیلان نمی‌رسد مگر اینکه شاهد فعالیت انقلابی و مدیریت جهادی از طرف مسئولان باشیم.

وی ادامه داد: اگر مدیریت جهادی و فعالیت انقلابی انجام شود شاید بتوان بخش‌هایی از مناطق عملیاتی دفاع مقدس را در پارک موزه گیلان شبیه‌سازی کرد اما تمام فازهای آن به اجلاسیه کنگره مذکور نمی‌رسد.

جلائی برگزاری اجلاسیه کنگره سرداران، امیران و 8 هزار شهید گیلان را فرصتی برای انجام فعالیت‌های جدی‌تر و با تحرک بیشتر در راستای جبران عقب‌ماندگی‌ها در احداث پارک موزه دفاع مقدس خواند و یادآور شد: پارک موزه دفاع مقدس به صورت هیئت امنایی احداث و اداره می‌شود.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان رئیس هیئت امنای پارک موزه را استاندار عنوان کرد و گفت: نماینده ولی فقیه در استان، رئیس مجمع نمایندگان گیلان در مجلس، سازمان‌های نظامی و بعضی از دستگاه‌های فرهنگی عضو هیئت امنای پارک موزه دفاع مقدس هستند.

وی با بیان اینکه احداث، پشتیبانی و ساماندهی پارک موزه توسط هیئت امنا انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: ساختار مذکور به‌تازگی ابلاغ شده و جلسه هیئت امنای پارک موزه دفاع مقدس گیلان به منظور تعیین تکلیف احداث فازها به‌زودی تشکیل می‌شود.

جلائی اضافه کرد: مشکل اساسی در احداث پارک موزه دفاع مقدس گیلان تامین منابع مالی نیست بلکه نیاز به عزم جدی، تصمیم اساسی و هماهنگی لازم برای به ثمر نشستن پارک موزه داریم.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان تصریح کرد: اگر در گیلان عزم جدی برای راه‌اندازی پارک موزه دفاع مقدس نباشد و حتی از منابع ملی نیز استفاده کنیم هرگز نمی‌توانیم به این هدف مهم برسیم.

 

کد مطلب: 3124

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر