مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گیلان:

۳۵۰ هزار نفر در مسابقات قرآنی استان گیلان شرکت کردند

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان با بیان اینکه استان ظرفیت چشمگیری در حوزه قرآنی دارد گفت: امسال ۳۵۰ هزار نفر در دوره‌های مختلف دانش آموزی، نوجوانان و بزرگسالان در مسابقات قرآنی استان گیلان شرکت کردند.

۳۵۰ هزار نفر در مسابقات قرآنی استان گیلان شرکت کردند

گیلان خبر: حجت الاسلام والمسلمین ستار علیزاده  شامگاه جمعه در مراسم فینال چهلمین دوره مسابقات استانی قرآن کریم در استان گیلان اظهار داشت: تلاش گسترده‌ای در راستای برگزاری هر چه بهتر چهلمین دوره مسابقات استانی قرآن کریم در استان گیلان صورت گرفته است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گیلان با اشاره به اینکه وجود مقدس قرآن کریم بزرگترین محبت و لطف خداوند برای آدمی است خاطرنشان کرد: قرآن کریم بزرگ ترین نعمت الهی برای هدایت و پیشرفت انسان است.

علیزاده با بیان اینکه باید همواره از ظرفیت قرآن در تمامی ابعاد زندگی بهره برد تصریح کرد: استان قرآنی و انقلابی گیلان همواره در حوزه قرآنی حرف‌های زیادی برای گفتن دارد و باید با شناسایی استعدادها، فرصت‌های قرآنی استان گیلان را به‌صورت ویژه‌تری معرفی کنیم.

وی ظرفیت‌های قرآنی استام گیلان را گسترده عنوان کرد و با بیان اینکه استان گیلان نخبگان قرآنی برجسته‌ای را در خود پرورانده است افزود: امسال 350 هزار نفر در دوره‌های مختلف دانش آموزی، نوجوانان و بزرگسالان در مسابقات قرآنی استان گیلان شرکت کردند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گیلان با تاکید بر اینکه وجود این حجم از نخبگان و عاشقان قرآنی، مسئولیت مدیران و متولیان قرآنی استان گیلان را سنگین‌تر می‌کند گفت: نخبگان مطرح قرآنی گیلان همواره افتخارات گسترده‌ای را برای استان گیلان به ارمغان آوردند.

وی با بیان اینکه سه نفر از هیئت داوران این دوره از مسابقات استانی قرآن کریم در بخش خواهران از نخبگان ممتاز گیلانی هستند تاکید کرد: در بخش برادران 7 نفر از هیئت داوران مسابقات استانی قرآن کریم در گیلان از نخبگان و برجستگان ممتاز قرآنی گیلان هستند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان نخبگان قرآنی استان را سرمایه های قرآنی کشور دانست و با بیان اینکه باید در حوزه قرآنی به شیوه درست به وظایف خود عمل کرد افزود: جامعه امروز نیازمند ترویج فرهنگ قرآنی بوده و تلاش و همت در راستای این فریضه بزرگ به هر اندازه انجام شود کم است.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 31289

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر