رئیس کمیسیون برنامه‌وبودجه شورای اسلامی رشت خبر داد

معافیت پرسنل شهرداری رشت ازپرداخت عوارض پروانه ساختمانی

رئیس کمیسیون برنامه‌وبودجه شورای اسلامی رشت از معافیت پرسنل شهرداری رشت از پرداخت عوارض پروانه ساختمانی خبر داد.

معافیت پرسنل شهرداری رشت ازپرداخت عوارض پروانه ساختمانی

گیلان خبر:  سید امیرحسین علوی امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بر اساس  لایحه جایزه تشویقی در نظر گرفته‌شده در زمینه ساخت‌وساز کلیه پرسنل شهرداری و سازمان‌های تابعه (اعم از قراردادی، خرید خدمت، پیمانی و رسمی) یک‌بار در طول خدمت و یا در دوران بازنشستگی در هنگام دریافت پروانه ساختمانی تا زیربنای مسکونی به متراژ پانصد مترمربع مشمول جایزه تشویقی به میزان 50 درصد کل عوارض متعلقه آن و مابقی متراژ مسکونی به میزان ۲۵ درصد کل عوارض است.

رئیس کمیسیون برنامه‌وبودجه شورای اسلامی شهر رشت افزود: همچنین به‌منظور حمایت در امر گسترش و توسعه فضای ورزشی با تائید سازمان ورزش و جوانان گیلان در هر نوع کاربری مجاز و قانونی، به هنگام صدور پروانه ساختمانی مشمول جایزه تشویقی به میزان پنجاه‌درصد از عوارض پذیره، عوارض مازاد ارزش ایجادشده ناشی از مازاد بر تراکم پایه اعیانات عوارض مازاد ارزش ایجادشده ناشی از تغییر کاربری عرصه /پهنه و تغییر کاربری اعیان مورداستفاده کاربری ورزشی خواهد بود.

وی با اشاره به برگزاری جلسه مشترک امروز گروه‌های برنامه‌وبودجه و عمران شورای رشت تصریح کرد: خدا را شاکریم که طی این مدت توفیق خدمت را نصیبمان کرد و این نوید را نیز خواهم داد که از ظرفیت تمامی همکاران شهرداری حاضر در کمیسیون برنامه‌وبودجه  در شورای پنجم استفاده خواهیم کرد.

علوی بابیان اینکه شهر رشت در زمینه اقتصادی نیازمند تحول است گفت: علیرغم اینکه درآمدهای شهرداری رشت به رقم پیش‌بینی‌شده رسیده است همچنان نیازمند تحولات اساسی هستیم.

رئیس کمیسیون برنامه‌وبودجه شورای رشت افزود: یکی از دلایل بروز مشکلات مالی شهرداری رشت عدم اولویت‌بندی مناسب پروژه‌هایی است که باسیاست شورا هم مخالف بوده و موجب شد تا شورا تحول جدی به خود نبیند.

وی با اشاره به اینکه شورای پنجم رشت برنامه‌ریزی‌ها و نظارت مداوم خواهد داشت بیان کرد: به امید پروردگار قصد داریم در شورای پنجم هم در زمینه برنامه‌ریزی و هم اجرا نظارت‌ها را بیشتر نموده و ان‌شاءالله تحولات اساسی در رشت رقم خواهد خورد.

علوی از تصویب بودجه سازمان عمران شهرداری رشت خبر داد و گفت: بودجه ۳۶ میلیارد و 600 میلیون تومانی برای سازمان عمران شهرداری رشت در سال جاری به تصویب رسید.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 31370

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر