عضو شورای اسلامی شهر رشت:

بسترهای توسعه در رشت ایجادشده است

عضو شورای اسلامی رشت با اشاره به افدامات شورای چهارم گفت: شورای چهارم با مصوبات خود بسترهای توسعه در رشت را ایجاد کرد.

بسترهای توسعه در رشت ایجادشده است

گیلان خبر: محمدحسین واثق کارگرنیا اظهار کرد: پروژه جمع‌آوری روان آب‌های سطحی، زیرگذر شهید رجایی، بازآفرینی فضای شهری و... ازجمله عملکردهای مثبت شورای چهارم در مدت فعالیتش است.

وی با اشاره به اینکه اجرای پروژه جمع‌آوری روان آب‌های سطحی در رشت  رضایتمندی شهروندان را به همراه داشت خاطرنشان کرد: آب‌گرفتگی در معابر سطح رشت بعد از بارش باران به‌اندازه‌ای شدت داشت که کمترین بارندگی موجب دلهره و نگرانی شهروندان بود.

کارگرنیا با اذعان به اینکه پروژه جمع‌آوری روان آب‌های سطحی به‌صورت مشترک توسط شهرداری و استانداری انجام شد تصریح کرد: بخشی از هزینه خرید لوله به‌منظور اجرای پروژه روان آب‌های سطحی رشت را استانداری گیلان متقبل شد.

عضو شورای اسلامی شهر رشت افزود: با اجرای پروژه جمع‌آوری روان آب‌های سطحی در رشت معضل آب‌گرفتگی برطرف شد و امید است مراحل پایانی این پروژه نیز در شورای پنجم رشت به اتمام برسد و دغدغه شهروندان در این زمینه مرتفع شود.

واثق کارگرنیا اجرای پروژه زیرگذر شهید رجایی رشت را از دیگر تصمیمات مؤثر شورای چهارم رشت دانست و گفت: با اجرای این پروژه معضل ترافیک در آن نقطه از شهر برطرف شد.

وی افزود: حجم بار ترافیکی در ساعات اول صبح و غروب در آن نقطه از رشت قبل از اجرای این پروژه بسیار بالا بود و با اجرای آن شاهد روان‌سازی ترافیک در آن نقطه از شهر هستیم.

وی در خصوص پیاده راه فرهنگی رشت خاطرنشان کرد: طرحی که برای پیاده راه فرهنگی رشت به نمایش گذاشته‌شده بود با پروژه اجرایی تفاوت دارد.

عضو شورای اسلامی شهر رشت تصریح کرد: به‌موازات ساخت پیاده راه باید به نیازهای زیر بنایی طرح ازجمله پارکینگ‌های عمومی، مسیرهای دسترسی و باز کردن بن پست‌های منتهی به پیاده راه جهت رفاه حال ساکنین و شهروندان نیز توجه می‌شد که متأسفانه این اقدامات صورت نگرفت.

واثق کارگرنیا بابیان اینکه قرار بود حوضچه‌های کوچکی داخل پیاده راه جانمایی شود گفت: متأسفانه در شرایط فعلی وضعیت روشنایی پیاده راه نیز بسیار نامناسب است و در خصوص نصب نمادهای فرهنگی و بومی که قرار بود جهت معرفی فرهنگ و ارزش‌ها و باورهای مردم رشت در پیاده راه انجام شود عملاً اقدام مؤثری انجام‌نشده است.

وی پیاده راه فرهنگی رشت را نیازمند اصلاحات دانست و افزود: متأسفانه عدم توجه به ایجاد زیرساخت‌های موردنیاز در رشت موجب شد که بعد از اجرای پیاده راه بازار رشت از رونق بیافتد و برای رفع این مشکل باید چاره‌اندیشی شود.

وی در خصوص ساماندهی دو رودخانه رشت اظهار کرد: شورای رشت با تصویب طرح تملک املاک حاشیه رودخانه‌های رشت، لندفیل سراوان، احداث سیلوهای بهداشتی دفن زباله و...اقدامات مؤثری در راستای کاهش آلودگی دو رودخانه رشت انجام داده است.

کارگرنیا افزود: رفع مشکل رودخانه‌های زرجوب و گوهررود نیازمند عزم ملی است و متأسفانه سرنوشت اعتبار اختصاص‌یافته دولت برای ساماندهی این دو رودخانه نامعلوم است.

عضو شورای رشت در خصوص اجرای طرح بازآفرینی در رشت گفت: پروژه‌های بازآفرینی در سه قالب مرمت، بهسازی_ احیا، محوطه‌سازی و طراحی معماری دسته‌بندی‌شده‌اند و از بافت تاریخی مرکز شهر آغاز و به سمت غرب شهر رشت و مرداب عینک ادامه دارد.

وی با اشاره به پروژه‌های بازآفرینی رشت افزود: ساختمان شهرداری، خانه میرزا خلیل رفیع، حمام حاجی، کاروانسرای سعادت و... ازجمله لیست پروژه‌های بازآفرینی در رشت است.

کارگرنیا با اشاره به احیای باغات و فضای سبز رشت در راستای اجرای پروژه بازآفرینی تصریح کرد: باغ صفا واقع در خیابان ملت روبه روی پارک شهر از باغات قدیمی شهر بوده که با احیای آن و بازسازی بنای قدیمی موجود قابلیت بهره‌برداری به‌عنوان فضای سبز شهری را دارا است و در این راستا طرح باغ ژاپنی با همکاری جایکا (آژانس همکاری‌های بین‌المللی ژاپن و ایران) در بخشی از باغ مذکور در دست اقدام است.

عضو شورای اسلامی شهر رشت اجرای پل‌های عابر پیاده مکانیزه در رشت را از دیگر اقدامات مؤثر شورای چهارم دانست و خاطرنشان کرد: اجرای پل‌های عابر پیاده با بررسی حوادث رانندگی و پرتردد بودن برخی مناطق رشت در دستور کار قرار گرفت و تاکنون در بسیاری از نقاط مختلف رشت شاهد اجرای پروژه پل عابر پیاده مکانیزه هستیم و با این اقدام عبور و مرور برای شهروندان سهل‌تر شده است.

واثق کارگرنیا ساماندهی دست‌فروشان در رشت را از دیگر ابتکارات شورای چهارم معرفی و افزود: با این اقدام دست‌فروشان از سطح رشت جمع‌آوری و اعتراضات شهروندان در خصوص ایجاد سد معبر توسط آنان تا حدود زیادی کاهش یافت.

وی بیان کرد: البته به علت برخی از اقدامات و جانمایی‌های نامناسب در حال حاضر مشکلاتی برای قشر زحمتکش دست‌فروش ایجادشده است و امیدواریم با رفع مشکلات فعلی در شورای پنجم شاهد رضایتمندی این قشر از جامعه باشیم.

عضو شورای اسلامی شهر رشت اجرای پروژه آب نمای موزیکال پارک ملت را اقدامی مؤثر در جذب گردشگر و رفاه حال شهروندان دانست و تصریح کرد: پارک بوستان ملت رشت پس از باغ محتشم بزرگ‌ترین پارک رشت به شمار می‌رود و جذابیت فراوانی برای بازدیدکنندگان دارد و به جهت اهمیت این پارک در جذب گردشگر و همچنین توان بالقوه آن در افزایش درآمد استان تصمیم بر آن شد که یکی از بزرگ‌ترین آب‌نماهای موزیکال در این پارک احداث شود و خوشبختانه این اقدام با استقبال شهروندان و گردشگران مواجه شد.

محمدحسین واثق کارگرنیا در خاتمه با تشکر از مجموعه شهرداری رشت و خصوصاً پرسنل خدوم آنکه باتحمل همه مشکلات ایثارگرانه به خدمت پرداختند گفت: پرسنل خدوم شهرداری رشت گاهاً با تأخیر چندماهه حقوق خود را دریافت کردند و تلاش‌های آنانی طی این مدت در راستای خدمت‌رسانی به شهروندان  قابل‌تقدیر است و امیدواریم با برنامه‌ریزی‌های اصولی و انتخاب فردی اصلح به‌عنوان شهردار رشت شاهد بروز چنین مشکلاتی نباشیم.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 31961

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر