مدیرکل آموزش‌وپرورش استان گیلان:

ایجادزیرساخت‌های مناسب ازمؤلفه‌های مهم فرهنگ مطالعه است

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان گیلان گفت: یکی از مهم‌ترین مؤلفه‌های تاثیرگزار در امر گسترش فرهنگ مطالعه، ایجاد زیرساخت‌های مناسب برای حضور اقشار مختلف مردم بخصوص دانش آموزان مدارس در کتابخانه‌ها است.

ایجادزیرساخت‌های مناسب ازمؤلفه‌های مهم فرهنگ مطالعه است

گیلان خبر: مهدی حاجتی روز دوشنبه در دیدار با مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان گیلان در محل این اداره اظهار کرد: کتابخانه‌های عمومی از مهم‌ترین بخش‌های فرهنگی جامعه و از تأثیرگذارترین ارکان آموزشی قلمداد می‌شود لذا با توجه به اهمیت این جایگاه همکاری‌های گسترده این نهاد با سایر دستگاه‌ها ضروری است

وی هم‌افزایی آموزش‌وپرورش و نهاد کتابخانه‌ها را عامل پرورش نسلی اهل مطالعه عنوان کرد و افزود: یکی از مهم‌ترین مؤلفه‌های تاثیرگزار در امر گسترش فرهنگ مطالعه، ایجاد زیرساخت‌های مناسب برای حضور اقشار مختلف مردم بخصوص دانش آموزان مدارس در کتابخانه‌ها است.

 مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان گیلان نیز در این دیدار اظهار کر: توسعه نرم‌افزاری و سخت‌افزاری کتابخانه‌های عمومی در خدمت‌رسانی مناسب به مردم مهم است.

هادی نوری افزود: با توجه به عضویت بخش عظیمی از دانش آموزان مقاطع مختلف در کتابخانه‌های عمومی استان، توجه به نیازهای ایشان را از اولویت‌های این مجموعه فرهنگی قرار دارد.

در این نشست همچنین در خصوص برنامه‌های مشترک با محوریت کتاب و نیز برگزاری نشست کتاب‌خوان ویژه معلمین در آبان ماه سال جاری گفتگو شد.

گفتنی است اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان گیلان و آموزش‌وپرورش استان در گذشته، تفاهم‌نامه‌های همکاری در زمینه انجام فعالیت‌های مشترک به امضا رسانده‌اند.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 31967

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر