در آخرین جلسه کمیسیون فرهنگی شورای چهارم رشت صورت گرفت

سیاسی بازی در ورزش

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به اینکه رسانه‌ها در پوشش اخبار کمیسیون فرهنگی شورا نقش بسیار مهمی داشتند اظهار کرد: درگذشت کشتی‌گیر گیلانی مرحوم نیک نژاد موجب ناراحتی همه ما شد و خانواده کشتی را داغدار کرد.

سیاسی بازی در ورزش

گیلان خبر: سید رضا موسوی روزان عصر سه‌شنبه در آخرین روز فعالیت شورای چهارم جلسه کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی رشت با اشاره به نام‌گذاری کوچه‌ها و معابر شورای رشت بنام شهدای انقلاب اسلامی اظهار کرد: این موضوع موجب افتخار اعضای کمیسیون فرهنگی است که طی این مدت بیشتر کوچه‌ها و خیابان‌های رشت بنام مبارک شهدا مزین شده است و یکی دیگر از افتخارات شورای چهارم ایجاد و نصب تندیس‌ها و سردیس‌های مربوط به شهدا است.

در ادامه این جلسه نائب رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر رشت نیز با تسلیت به مناسبت سالروز شهادت امام جوادالائمه (ع) اظهار کرد: امیدوارم همان‌گونه که امامان همام (ع) همواره صبر و گذشت داشتند ما نیز بتوانیم با تأسی از آنان در تحقق اهداف شهری و احقاق حقوق شهروندی صبر و گذشت داشته باشیم.

فاطمه شیرزاد با اشاره به آغاز فعالیت شورای پنجم گفت: فردا رسماً فعالیت شورای پنجم رشت آغاز خواهد شد و امیدوارم اگر کاستی‌هایی در شورای چهارم بود شهروندان ما را حلال کنند.

وی افزود: کمیسیون فرهنگی در این مدت اقدامات خوبی در خصوص تقویت ورزش محلات، حمایت از هنرمندان و جامعه ایثار و شهادت انجام بدهیم.

شیرزاد با اشاره به اینکه باید از جامعه هنرمندان بیشتر حمایت شود تصریح کرد: ایجاد فرهنگسراها در دوره پنجم در دستور کار قرار دارد و با توجه به اینکه سرای محلات در رشت کم‌رنگ هستند باید به این موضوع نیز توجه ویژه‌ای صورت بگیرد.

نائب رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر رشت افزود: سرای محلات می‌تواند نقش بیشتری در گسترش مباحث فرهنگی و ایثار و شهادت را داشته باشد.

شیرزاد با تأکید بر تقویت حوزه ورزش استان و شهر رشت تصریح کرد: برخی از موازی کاری‌ها موجب بروز مشکلاتی شده است و ان‌شاءالله با توجه بیشتر مسئولان به این مهم شاهد گسترش بیشتر مبحث ورزش در شهر باشیم.

نائب رئیس شورای اسلامی شهر رشت نیز با تشکر از اصحاب رسانه افزود: رسانه‌ها طی مدت چهار سال فعالیت شورای چهارم همکاری بسیار خوبی با شورا داشتند.

مظفر نیکومنش نودهی با اشاره به درگذشت پهلوان کشتی‌گیر مرحوم نیک نژاد اظهار کرد: درگذشت این پهلوان گیلانی موجب تأثر همه ما شد و یاد و خاطره‌اش را گرامی می‌داریم.

وی با حلالیت طلبی از همه همکاران شورایی، پرسنل شهرداری رشت و شهروندان گفت: اگر اقدامات مؤثری در شورای چهارم اتفاق افتاد توفیقاتی بود که از جانب پروردگار شامل حال شورای رشت شد.

نیکومنش با اشاره به نام‌گذاری دوازدهم دی‌ماه به‌عنوان روز رشت تصریح کرد: این نام‌گذاری اقدامی میمون بود و ثبت شهر رشت در یونسکو به‌عنوان شهر خلاق خوراک‌شناسی، ایجاد پیاده راه فرهنگی، پارک مفاخر رشت و... از اقدامات خوبی بود که کمیسیون فرهنگی شورای رشت در آن نقش مؤثری داشت.

وی برگزاری کنگره ملی هشت هزار شهید دفاع مقدس، راه‌اندازی سرای محلات در رشت باهدف مشارکت مردم در تصمیم‌گیری‌ها نیز از دیگر اقدامات و لوایحی بود که با پیگیری‌های کمیسیون فرهنگی شورای رشت محقق شد.

عضو هیئت‌رئیسه شورای اسلامی شهر رشت نیز در جلسه امروز کمیسیون فرهنگی با تسلیت به مناسبت شهادت امام جواد (ع) و درگذشت یکی از پیشکسوتان کشتی گیلان گفت: مرحوم نیک نژاد باصداقت و سلامت سال‌ها در عرصه ورزش کشتی به فعالیت پرداخت.

محمدحسین واثق کارگرنیا با اشاره به اینکه خوشبختانه ورزش کشتی گیلان طی سال‌های اخیر روند رو به رشد داشته است افزود: به‌نوبه خودم از تلاش‌های چهارساله اعضای شورا بخصوص کمیسیون فرهنگی شورای رشت تقدیر می‌کنم و لوایح و مصوباتی که در این کمیسیون انجام شد در راستای اعتلای ارزش‌های انقلابی و اسلامی بوده است.

کارگرنیا با تقدیر از حضور مشاوران کمیسیون فرهنگی شورای رشت تصریح کرد: امیدوارم در شورای پنجم نیز شاهد تحقق بیشتر اهداف شهر و رضایتمندی بیشتر شهروندان باشیم و ما نیز هر زمان که اعضا فکر کنند می‌توانیم مثمر ثمر باشیم در خدمت خواهیم بود.

واثق کارگرنیا از پوشش خبری مناسب شورای رشت توسط رسانه‌ها تقدیر نمود.

در ادامه یکی از اعضای کمیسیون فرهنگی شورای رشت نیز گفت: برای منافع مردم در شورا سروصدا کردیم.

محمود باقری با اشاره به اینکه قصد دارم رادیو بلدیه را برای پیشرفت رشت راه‌اندازی کنم گفت: امیدوارم شورای پنجم شورایی موفق باشد و یقیناً این موفقیت شامل حال شهروندان خواهد شد.

باقری بابیان اینکه در هر لباسی می‌توانیم خدمتگزار مردم باشیم تصریح کرد: از همه طلب حلالیت می‌کنم و امیدوارم در شورای پنجم رشت شاهد تحقق بیشتر اهداف شهرمان  باشیم.

عضو شورای اسلامی شهر رشت نیز با قدردانی از اصحاب رسانه افزود: رسانه‌ها برای پوشش اخبار شورای رشت انعکاس آن به شهروندان بسیار تلاش می‌کنند.

اسماعیل حاجی پور افزود: انتظار داشتم چنین جلسه‌ای برای اعضای شورای رشت برگزار شود و به‌مرور خاطرات تلخ و شیرین شورا می‌پرداختیم.

وی بیان کرد: خدمت در شورا فرصتی است که به خواست خدا و اعتماد مردم محقق شد تا بتوانیم از حق آن‌ها دفاع کنیم و تمامی بحث‌ها و... که در طول دوران شورای چهارم اتفاق افتاد در راستای تحقق اهداف مهم و حقوق شهروندان بود.

حاجی پور تصریح کرد: شهروندان ۱۴۷ درصد بیشتر از دوره گذشته به بنده رأی دادند و همه این‌ها بار مسئولیتم را افزایش داده است و از خدا می‌خواهم که لحظه‌ای ما را به حال خودمان رها نکند.

عضو شورای اسلامی شهر رشت افزود: با تمام وجودم تلاش می‌کنم تا آن چیزی که استحقاق مردم است را برای آن‌ها فراهم کنم و باید از کوپه نشینی خارج و باگذشت کردن از خودمان در راستای تحقق حقوق مردم گام برداریم.

حاجی پور افزود: قصد کاندیداتوری برای ریاست شورا را ندارم و از همکاران شورای پنجم  تقاضا دارم تا به‌دوراز لج بازی و... هیئت‌رئیسه و شهردار رشت را انتخاب کنیم.

وی رسانه‌ها را قهرمانان جامعه دانست و گفت: شورای چهارم انصافاً تلاش بسیاری کرد و هنر شورای پنجم استفاده از شهرداران و اعضای شورای ادوار گذشته خواهد بود.

رئیس کمیسیون برنامه‌وبودجه شورای رشت نیز با حضور در جلسه امروز کمیسیون فرهنگی شورا اظهار کرد: منتخبین شورای پنجم رشت خدمتگزار مردم هستند.

سید امیرحسین علوی افزود: از تجربیات شورای  چهارم در شورای پنجم نیز بهره خواهیم بود و از ظرفیت‌هایشان استفاده خواهیم کرد.

وی با تقدیر از کمیسیون فرهنگی شورای رشت در برگزاری این جلسه به‌عنوان آخرین جلسه شورای چهارم رشت گفت: امیدوارم خدمتگزاران خوبی برای مردم رشت باشیم.

در ادامه این جلسه نائب رئیس کمیسیون فرهنگی شورای رشت با اشاره به اینکه ورزش دچار سیاسی بازی شده است گفت: وداع مظلومانه سهیل حق‌شناس از تیم سپیدرود واقعاً ناراحت‌کننده بود.

فاطمه شیرزاد افزود: حق‌شناس فرزند شهید و دارای ارزش‌های بسیاری هستند و علی بهارمست به‌عنوان  سرپرست تیم سپیدرود رشت باید پاسخگوی این موضوع باشد.

مشاور کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی رشت نیز اظهار کرد: در کمیسیون فرهنگی شورای چهارم نفس سیاسی شکسته شد.

حسین متقی طلب افزود: کمیسیون فرهنگی شورای چهارم رشت با عقلانیت و نگاه ارزشی از نقدها و چالش‌ها خروج و دستاوردش را نصیب شهروندان نمود.

وی در خاتمه بیان کرد: قطعاً این تأثیرات مثبت را در شورای پنجم شاهد خواهیم بود.

در خاتمه این جلسه از تعدادی مدال‌آور رشته‌های ورزشی کشتی، کونگ‌فو، تکواندو و فعالان فرهنگی و مشاوران کمیسیون فرهنگی شورای رشت تجلیل شد.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 32047

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر