گام موثر گیلان در اجرای طرح تحول نظام سلامت

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: استان در راستای اجرای طرح تحول نظام سلامت اجتماعی گام‌های موثری برداشته است.

گام موثر گیلان در اجرای طرح تحول نظام سلامت

گيلان خبر : انوش برزیگر ظهر امروز در مراسم گرامیداشت «روز پزشک، روز داروساز» و تجلیل از اساتید نمونه دانشگاه علوم پزشکی گیلان در سالن اجتماعات بیمارستان الزهرا (س) این شهر اظهار کرد: طرح تحول نظام سلامت اجتماعی طرحی عظیم و طلایی است که در جامعه ماندگار خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه وزیر بهداشت با جدیت پیگیر اجرای این طرح در سراسر کشور است، تصریح کرد: گیلان در زمینه اجرای این طرح تاکنون گام‌های موثری برداشته است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به ارتقای وضعیت آموزشی این دانشگاه خاطرنشان کرد: از تمام همکاران و پرسنل دانشگاه علوم پزشکی گیلان که در روند اجرای طرح تحول نظام سلامت اجتماعی در گیلان همکاری داشتند، قدردانی می‌شود.

یکی از اساتید دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز به نمایندگی از دیگر اساتید دانشگاه در مراسم مذکور ضمن تبریک به مناسبت روز پزشک تصریح کرد: از ارکان اساسی آموزش در دانشگاه‌ها اساتید، دانشجویان و محیط آموزشی هستند.

فریبرز منصور قنایی با تاکید بر نقش اساتید مجرب و کاردان در بهبود شرایط آموزش تصریح کرد: اگر چه شرایط آموزشی مهم است اما بدون تردید اساتید از جمله اساسی‌ترین عوامل برای تحقق اهداف آموزشی در محیط‌های دانشگاهی هستند.

وی با اشاره به خصوصیات استاد نمونه افزود: استاد نمونه باید انسان نمونه هم باشد و از نظر فکری، دینی، اخلاقی و ... سرآمد باشد.

این پزشک فوق تخصص گوارش، با بیان اینکه رفتار اساتید در برخورد با دانشجویان و دیگر اقشار جامعه بسیار مهم است، یادآور شد: مودب بودن، رفتار صمیمانه و با محبت با دانشجویان از طرف اساتید از دیگر دلایل محقق شدن اهداف آموزشی در دانشگاه‌ها است.

وی با تاکید بر اینکه اساتید دانشگاهی باید به مسائل روز دنیا تسلط داشته باشند، خاطرنشان کرد: در عصری که روزانه شاهد تحقق دستاوردهای متعدد علمی هستیم اساتید دانشگاهی نیز باید با مطالعات کافی در زمینه‌های مختلف پاسخگوی سؤالات متعدد دانشجویان باشند.

‌منصورقنایی فعالیت اساتید در حیطه پژوهش را امری ضروری دانست و افزود: پژوهش یکی از شاخص‌ترین پشتوانه‌های دانشگاهی بوده و امروزه از آنها انتظار می‌رود که ضمن پرداختن به تدریس به موضوع پژوهش نیز توجه بیشتری داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه اعتقاد بر این است که آموزش باید پژوهش‌محور بوده و صرفاً تئوریک نباشد، گفت: انبیا به عنوان نخستین معلمان بشریت به انسان‌ها تعلیم دادند و امیدواریم اساتید دانشگاهی نیز با سرمشق قرار دادن انبیا به نحو شایسته به وظایف خود عمل کنند.

کد مطلب: 3207

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر