شهردار املش:

۱۲۸ هکتار از مساحت شهر املش بافت فرسوده است

شهردار املش گفت: از مجموع ۴۵۰ هکتار از مساحت شهر املش ۱۲۷ هکتار آن را بافت فرسوده تشکیل می‌دهد.

۱۲۸ هکتار از مساحت شهر املش بافت فرسوده است

گیلان خبر: بابک ریحانی اظهار داشت: از مجموع 450 هکتار از مساحت شهر املش 127 هکتار آن را بافت فرسوده تشکیل می‌دهد که فاقد سند مالکیت بوده و این امر مانع از دریافت تسهیلات بانکی می‌شود.

شهردار املش با اشاره به اینکه ستاد بازآفرینی محله‌های هدف صرفاً برای ساماندهی بافت فرسوده شهری سال گذشته در املش تأسیس شد افزود: نیمی از املاک شهر املش تحت پوشش بنیاد علوی است و صاحبان این املاک هم به همین دلیل به‌لحاظ قانونی حق دریافت سند مالکیت را ندارند.

ریحانی اعلام داشت: از مجموع 127 هکتار بافت فرسوده مساحت شهر املش، 27 هکتار آن بافت تاریخی است که عملاً رغبت و انگیزه ای برای مرمت و بهسازی آن توسط مالکان بناهای تاریخی مشاهده نمی شود.

وی گفت: بنیادی بودن 50 درصد از مساحت شهر املش، عدم ارائه تسهیلات بانکی مناسب به صاحبان بناهای تاریخی از سوی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و عدم برخورداری از سند مالکیت بافت‌های فرسوده شهری، ساخت و ساز و مرمت و بهسازی و توسعه شهری را با چالش مواجه کرده است.

شهردار املش افزود: برای رفع پاره‌ای از این مشکلات، ستادی با عنوان ستاد بازآفرینی احیاء محله‌های هدف، سال گذشته در قالب چهار کمیته در شهرستان املش تشکیل شد و احکام مربوطه از سوی فرماندار صادر شده ولی جلسات این ستاد تاکنون فقط یک بار تشکیل شده است.

ریحانی گفت: در صورت تشکیل جلسات منظم و هدفمند ستاد بازآفرینی احیاء محله‌های هدف شهرستان املش و فعال شدن کمیته‌های چهارگانه آن، زمینه جذب تسهیلات بسیار مناسبی در زمینه بافت فرسوده و تاریخی املش مهیا می‌شود.

شهرداری املش از قدیمی‌ترین شهرداری‌های استان گیلان است که در سال 1335 هجری شمسی تأسیس شده است.


منبع: تسنیم

 

کد مطلب: 32076

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر