در دیدار اعضای هیئت‌رئیسه شورای رشت با مجموعه شهرداری رشت بیان شد

عزل و نصب در مجموعه شهرداری نخواهیم داشت

اعضای هیئت‌رئیسه شورای رشت در دیدار با مجموعه شهرداری رشت گفتند: مدیران شهرداری رشت فکر ابلاغ زدن‌های مکرر را از ذهن خود خارج کنند.

عزل و نصب در مجموعه شهرداری نخواهیم داشت

گیلان خبر: سید امیرحسین علوی امروز در جمع سرپرست و مدیران سازمان‌های شهرداری رشت با تشکر از اعتماد مجدد مردم رشت جهت حضورش در جمع منتخبین شورای پنجم اظهار کرد: این موضوع را به فال نیک گرفته و از این بابت خدا را شاکریم.

وی با تبریک به مناسبت هفته دولت گفت: شورا یک‌نهاد کاملاً مردمی است و برای تصمیم‌گیری و تسهیل در امور توان خود را بکار گرفته است.

علوی با اشاره به حضور مدیران جوان در بدنه شهرداری رشت تصریح کرد: قاطبه مدیران شهرداری جوان و تحصیل‌کرده هستند و باید از آن به‌عنوان یک فرصت استثنایی استفاده کرد و شورایی هم که انتخاب‌شده قالبشان جوان هستند و از تجربیات بزرگان استفاده می‌کنند.

رئیس شورای اسلامی رشت با اشاره به وضعیت شهر قزوین افزود: شهر قزوین هرسال گذشته 500 میلیارد تومان بودجه داشته و از این مبلغ ۵۱۳ میلیارد تومان محقق شد و ما باید بکوشیم چنین شرایطی برای رشت فراهم شود.

علوی بابیان اینکه مدیران شهرداری رشت از نشستن صرف بر روی صندلی‌های ریاست خودداری کنند و به دنبال رفع مشکلات باشند گفت: شهردار رشت باید به این مسئله توجه داشته باشد و مدیران شهرداری رشت خود را به سطحی برسانند که وقتی شورا قصد انتخاب شهردار را دارد از جمع مدیران مجموعه انتخاب کنند.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت افزود: تعامل شورا و شهرداری خواسته اعضای شورا است و باید در مسیر کار به هم کمک کنیم و هر جا که لازم است مدیران شهرداری بگویند تا ما در کنارشان حضور پیدا کنیم.

وی با اشاره به اینکه شهر رشت نیازمند تغییرات است تصریح کرد: همه اعضای شورا دیدگاهشان تعامل و حرکت به‌سوی رفع مشکلات است و با مهندسی کردن منابع انسانی باید درصدد رفع مشکلات برآییم.

علوی تصریح کرد: مدیران شهرداری رشت فکر ابلاغ زدن‌های مکرر را از ذهن خود خارج کنند و باید به مطالبات مردم و نخبگان عمرانی رشت توجه شود.

وی افزود: مدیران مناطق درواقع یک شهردار در مقیاس کوچک هستند و باید با اعتمادسازی‌های مناسب در حوزه درآمد خودمان را به شهرهای دیگر برسانیم.

علوی با اشاره به اینکه عزل و نصب در مجموعه شهرداری نخواهیم داشت گفت: همه مدیران با آسودگی و فراق بال به فعالیت بپردازند و در راستای توسعه رشت حرکت کنند.

وی با طلب حلالیت بابت حضور در شورای چهارم گفت: امیداست چهار سال آینده یک دوره روشن و ماندگار برای رشت باشد و باور داشته باشید سازمانی بااین‌همه توان مالی و... باید منشأ تولید نیروهای انسانی باشد.

در ادامه این جلسه سخنگوی شورای پنجم شهر رشت نیز گفت: پرداخت به‌موقع حقوق و مزایای پرسنل شهرداری از اهداف و اولویت‌های شورای پنجم است و سرپرست شهرداری رشت باید به این مهم توجه ویژه داشته باشد.

 فاطمه شیرزاد با تبریک به مناسبت فرارسیدن هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای ایران اسلامی اظهار کرد: امروز شاهد تشییع پیکر دو شهید گمنام جنگ تحمیلی بودیم و مردم رشت با حضور پرشکوه خود در این مراسم نشان دادند که قدردان ایثارگری‌های شهدا و خانواده‌های آنان هستند.

وی بابیان اینکه در تشییع پیکر شهدا بار دیگر با آرمان‌های آنان پیمان بستیم تصریح کرد: تشییع پیکر شهدای جنگ تحمیلی ما را در دفاع از ارزش‌های اسلام و انقلاب استوارتر خواهد کرد و هرگز در دفاع از این دستاوردها کوتاه نخواهیم آمد.

شیرزاد با اشاره به ساماندهی حوزه مالی شهرداری رشت گفت: مدیران شهرداری رشت بیش از گذشته به تلاش جهت خدمات‌رسانی به شهروندان بپردازند و در حوزه مالی شهرداری شفاف‌سازی بشود.

سخنگوی شورای پنجم رشت با اذعان به اینکه تأخیر در پرداخت حقوق پرسنل قابل‌قبول نیست افزود: همه ما موظفیم تا زمانی که در جایی مشغول به فعالیت هستیم بهترین خدمات را ارائه کنیم و ان‌شاءالله با آغاز فعالیت شورای پنجم و با همکاری مدیران شهرداری رشت شاهد برطرف شدن مشکلات باشیم.

شیرزاد با اشاره به رأی اعتماد منتخبین شورای پنجم رشت به فرامرز جمشیدپور سرپرست شهرداری رشت اظهار کرد: رأی اعتماد منتخبین مردم رشت در شورای پنجم به سرپرست فعلی شهرداری رشت مسئولیت خدمت‌رسانی وی و مجموعه سازمانی‌اش را سنگین‌تر نمود و با تعامل و همکاری متقابل ما بین شورا و شهرداری شاهد افزایش خدمات‌دهی به شهروندان باشیم.

وی با اشاره به آغاز هفته دولت بیان کرد: شهرداری‌های مناطق پنج‌گانه رشت پروژه‌های آماده بهره‌برداری را در هفته دولت اعلام و افتتاح کنند.

نائب رئیس شورای اسلامی شهر رشت نیز در این جلسه گفت: تعامل و همدلی شورا و شهرداری رشت افزایش یابد.

حجت جذب افزود: در شرایط فعلی و به‌منظور رفع مشکلات تعامل و همدلی شورا و شهرداری رشت باید افزایش یابد.

وی ادامه داد: باید تمامی اتفاقاتی که در دوره گذشته در مجموعه شورا و شهرداری رشت افتاده بود را فراموش کرده و با همدلی به رفع مشکلات و موانع بپردازیم.

جذب با اشاره به اینکه ثبات مدیریت نیاز فعلی شهرداری رشت است تصریح کرد: در تمامی کارها باید منافع مردم در اولویت باشد و هر اقدامی که انجام می‌شود نفع شهروندان در آن لحاظ شود.

 در ادامه عضو دیگر شورای اسلامی شهر رشت بابیان اینکه اواخر عمر شورای چهارم با حواشی همراه بود گفت: امیدوارم هر چه سریع‌تر با انتخاب شهرداری اصلح مباحث تعیین تکلیف شده و مسائل حاشیه‌ای خاتمه یابد.

رضا رسولی افزود: عزل و نصب‌های متعدد پذیرفتنی نیست و باید ثبات کاری و آرامش در مجموعه شهرداری رشت حاکم شود.

وی بابیان اینکه شورای شهر وظیفه سیاست‌گذاری دارد افزود: قطعاً مدیران شهرداری رشت بهترین مشاوران برای اعضای شورا هستند و امیدوارم هر چه سریع‌تر مشکلات مرتفع و دغدغه‌ها خاتمه یابد.

عضو هیئت‌رئیسه شورای اسلامی شهر رشت نیز در این جلسه اظهار کرد: کارگران بخش رفت‌وروب و فضای سبز در گرمای طاقت‌فرسای هوا مشغول به خدمت هستند و پرداخت به‌موقع حقوق آنان باید در اولویت کارهای شهرداری باشد.

 حسن علیپور افزود: باید در تمامی سازمان‌های زیرمجموعه شهرداری رشت شفافیت مالی وجود داشته باشد و حقوق کارگران کامل پرداخت شود.

وی با اشاره به اینکه تعامل شورا و شهرداری نقش مهمی در توسعه شهر دارد گفت: یقیناً با همدلی و اتحاد مشکلات برطرف خواهد شد و در عملکردها با کسی تعارف ندارم.

 سرپرست شهرداری رشت نیز در ادامه این نشست اظهار کرد: شهرداری رشت با بهره‌گیری از رهنمودهای شورای پنجم به فعالیتش ادامه خواهد داد.

فرامرز جمشیدپور افزود: مجموعه شهرداری رشت آمادگی دارد تا به‌منظور شفاف‌سازی در تمامی مباحث هر هفته در صحن شورا حاضر و به ارائه گزارش بپردازد.

وی با اشاره به اینکه دغدغه‌های اعضای شورا در خصوص پرداخت به‌موقع حقوق پرسنل قابل‌تأمل است گفت: در شرایطی که درآمد شهرداری رشت طی این مدت نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۰ درصد افزایش‌یافته است نباید شاهد تأخیر در پرداخت حقوق پرسنل باشیم.

سرپرست شهرداری رشت تصریح کرد: امیدواریم طی برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده مشکلات برطرف و حقوق پرسنل در موعد مقرر پرداخت شود.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 32182

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر