فرماندار املش:

اعتبارات عمرانی شهرستان املش بیش از20درصدافزایش یافت

فرماندار املش گفت: اعتبارات عمرانی شهرستان املش امسال بیش از ۲۰ درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

اعتبارات عمرانی شهرستان املش بیش از20درصدافزایش یافت

گیلان خبر: یونس محمودی در جلسه کمیته برنامه‌ریزی این شهرستان اظهار داشت: 136 میلیارد و 800 میلیون ریال اعتبار امسال از منابع مختلف برای اجرای پروژه‌های عمرانی این شهرستان اختصاص یافته که 21.8 بیشتر از سال گذشته است.

فرماندار املش گفت: 112 میلیارد و 980 میلیون ریال اعتبار از منابع مختلف سال گذشته برای اجرای 203 پروژه عمرانی به این شهرستان اختصاص یافته بود و 37 میلیارد ریال معادل 33 درصد آن تخصیص یافت که 8 درصد از میانگین تخصیص استان بیشتر است.

محمودی افزود: از مجموع 136 میلیارد و 800 میلیون ریال اعتبارات عمرانی این شهرستان در سال 96، 43 میلیارد و 200 میلیون ریال از محل تملک دارایی استانی، 47 میلیارد و 500 میلیون ریال از محل 3 درصد نفت و گاز و بقیه از سایر منابع است.

وی گفت: از مجموع 136 میلیارد و 800 میلیون ریال اعتبارات عمرانی این شهرستان در سال 96، 5 تا 8 درصد برای اجرای طرح‌های هادی روستایی، 10 درصد برای تأمین آب شرب روستایی و یک درصد برای احداث ساختمان‌های پایگاه مقاومت بسیج اختصاص یافته است.

فرماندار املش اعلام کرد: راه و شهرسازی با 20 میلیارد ریال اعتبار و اداره تبلیغات اسلامی شهرستان املش با 100 میلیون ریال به ترتیب بیشترین و کمترین میزان اعتبارات عمرانی شهرستان املش را امسال به خود اختصاص داده‌اند.

نماینده مردم رودسر و املش نیز در این نشست با انتقاد از اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گفت: مدیران این اداره کل بدون هماهنگی، هلودشت املش را به یکی از شهرهای مجاور ملحق کرده و با بهانه‌جویی مانع از احداث راه مستقل ییلاقات املش به مرکز شهرستان از مسیر تابستان‌نشین شدند.

اسدالله عباسی از همه رؤسای ادارات و مدیران دستگاه‌های اجرایی شهرستان املش خواست که با پیگیری و مطالبه‌گری علاوه بر تخصیص هرچه بیشتر اعتبارات مصوب شده در کمیته برنامه‌ریزی، قدر سهم شهرستان املش از اعتبارات ملی را در ادارات کل مطالبه و دریافت کنند.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: علاوه بر میزان تخصیص اعتبارات، باید در انتخاب پیمانکار و نظارت بیشتر در کار پیمانکاران پروژه‌های عمرانی توجه بیشتری انجام شود و پروژه‌ها پس از اولویت‌بندی سرعت بیشتری یابد.


منبع: تسنیم

 

 

کد مطلب: 32356

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر