استاد حوزه و دانشگاه:

شهدا پیام‌آوران آزادی استقلال و امنیت هستند

استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به شهدا پیام‌آوران آزادی استقلال و امنیت هستند گفت: اگر شهدا نبودند به همین راحتی نمی‌توانستیم در خیابان‌ها راه برویم و با آرامش و آسایش زندگی کنیم.

شهدا پیام‌آوران آزادی استقلال و امنیت هستند

گیلان خبر: حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد مدنی شامگاه شنبه در مراسم سومین روز تدفین شهدای گمنام در بوستان ملت با اشاره به اینکه خدا می‌داند آرامش و استراحت انسان در چه چیزی است اظهار کرد: شهیدان با ازخودگذشتگی خود به ما آموختند که برای تعالی باید از جان خود گذشت و در مسیر حق قرار گرفت.

وی افزود: شهدای گمنام در بین ما زمینی‌ها گمنام اما در بین عالم آسمان از معروف‌ترین انسان‌ها هستند و درواقع من و شما گمنام هستیم.

استاد حوزه و دانشگاه بیان کرد: شهدا هم جوان بودند، آرزوها و فرصت‌های زیادی برای زندگی داشتند اما ازخودگذشتگی کرده و جان خود را درراه آرمان‌های انقلاب کف دست گرفتند و به میدان جنگ رفتند.

مدنی بابیان اینکه آرامش و آسایش جامعه خود را مدیون خون شهدا هستیم بیان کرد: اگر شهدا نبودند به همین راحتی نمی‌توانستیم در خیابان‌ها راه برویم و با آرامش و آسایش زندگی کنیم.

وی با اشاره به دلاوری‌ها و رشادت‌های شهدا افزود: فقط فداکاری‌ها و ازخودگذشتگی شهدا برای نسل امروز به‌جامانده و نباید بگذاریم که این ارزش‌های به‌جامانده از شهدا از بین برود چون درس‌های خوبی برای نسل امروز و نسل‌های آینده دارد.

وی افزود: به شهدا نباید به چشم بیگانه نگاه کنیم و آن‌ها را باید جزء خانواده و از عزیزان خود قرار دهیم زیرا بر گردن ما حق‌دارند.

مدنی بابیان اینکه شهدا پیام‌های مختلفی برای ما آوردند گفت: شهدا پیام‌آوران آزادی، استقلال، امنیت و آرامش و صلح برای من و شما هستند.

پیکر مطهر دو شهید والامقام گمنام دوران دفاع مقدس پس از تشیع در بوستان ملت رشت آرام گرفت. یکی از شهدای گمنام دوران دفاع مقدس 19 ساله و در عملیات والفجر یک در منطقه فکه و دیگر شهید 21 ساله و در عملیات کربلای چهار در جزیره سیهل به شهادت رسیدند.منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 32388

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر