برگزاری همایش «گوهر عفاف و حجاب» در گیلان

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری گیلان از برگزاری همایش «گوهر عفاف و حجاب» در استان به مناسبت دهه کرامت خبر داد.

برگزاری همایش «گوهر عفاف و حجاب» در گیلان

گيلان خبر : ساحره میرسیدی پیش از ظهر امروز در نشست خبری پیرامون برنامه‌های ویژه دهه کرامت گفت: رویکرد دولت تدبیر و امید ایجاد تعادل و توازن جنسیتی در کشور است.

وی افزود: دختران و زنان در جامعه ما از جایگاه خوبی برخوردار هستند و باید این جایگاه در تمام زمینه‌های فرهنگی، اجتماعی و ... ارتقا یابد.

این مسئول با بیان اینکه افزایش توانمندی دختران از اهداف دولت است، تصریح کرد: توانمندسازی دختران، افزایش باورهای دینی، بسترسازی برای مشارکت بیشتر دختران در تمام زمینه‌ها، فراهم شدن فرصت‌های برابر و تبیین حقوق زنان از جمله اهداف مهمی بوده که در برنامه‌ریزی‌های دولت تدبیر و امید گنجانده شده است.

میرسیدی با اشاره به اینکه زمینه‌های مناسب برای تبیین بیشتر حقوق دختران و زنان در جامعه مهیا شده است، تصریح کرد: با توجه به اهداف دولت یازدهم و حساسیتی که استاندار گیلان نسبت به تبیین و ارتقای جایگاه دختران و زنان گیلانی دارد نتایج خوبی در این موضوعات حاصل می‌شود.

وی با اشاره به برنامه‌های بزرگداشت دهه کرامت در گیلان اضافه کرد: از تمام دستگاه‌های اجرایی، فرمانداری‌ها و دانشگاه‌ها تقاضا کرده‌ایم که در این ایام ضمن همکاری تنگاتنگ با یکدیگر با اقدام‌های نوآورانه به معرفی بهتر این دهه بپردازند.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری گیلان با اشاره به کسب 60 درصد از رتبه‌های دانشگاهی توسط دختران در سال جاری تصریح کرد: در سالی که 60 درصد از رتبه‌های نخست دانشگاهی توسط دختران جامعه اخذ شده و شاهد حضور افتخارآمیز دختران و زنان در عرصه‌های ورزشی، فرهنگی و اجتماعی در کشور هستیم باید به جایگاه دختران و زنان در ابعاد مختلف جامعه بیشتر توجه شود.

وی خاطرنشان کرد: همایش‌ها و جشن‌های متنوعی توسط سازمان‌های مختلف از جمله بسیج، ورزش و جوانان و ... به مناسبت این دهه در استان برنامه‌ریزی شده و در حال اجراست.

میرسیدی برپایی همایش گوهر عفاف و حجاب را از دیگر برنامه‌های دهه کرامت در گیلان معرفی کرد و افزود: نشست‌های تخصصی با موضوع زندگی سالم، برپایی نمایشگاه‌های تخصصی، برگزاری مسابقات فرهنگی، ورزشی، شناسایی دختران توانمند در حوزه‌های قرآنی، فرهنگی و ورزشی و رایگان شدن استخر شنا در برخی از شهرستان‌های گیلان از جمله برنامه‌های دهه کرامت است.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری گیلان موضوع اشتغال را از دغدغه‌های دختران و زنان استان دانست و تصریح کرد: یکی از رویکردهای اساسی امور بانوان سیاستگذاری برای افزایش اشتغال در این حوزه است.

وی ادامه داد: در آمار افراد جویای کار مربوط به سال 90 از 35 هزار و 500 نفر متقاضی کار، 20 هزار و 800 نفر خانم جویای کار بودند.

میرسیدی با اشاره به چالش‌های پیرامون اشتغال بانوان در جامعه خاطرنشان کرد: با توجه به روند تحصیلاتی دختران و زنان گیلان موضوع اشتغال برای ما از اهمیت بالایی برخوردار است و تلاش می‌کنیم با توجه به نگاه مثبت و همراهی استاندار گیلان شرایط بهتری برای اشتغال دختران و زنان استان فراهم شود.

به گفته وی، به مناسبت آغاز هفته کرامت 450 برنامه به منظور بزرگداشت مقام دختر در گیلان برگزار می‌شود.

کد مطلب: 3310

ارسال نظر

انتخاب سردبیر