امام جمعه موقت رشت:

امنیت پایدار خط قرمز جمهوری اسلامی ایران است

امام جمعه موقت رشت گفت: امنیت پایدار خط قرمز جمهوری اسلامی ایران است.

امنیت پایدار خط قرمز جمهوری اسلامی ایران است

گیلان خبر: حجت‌الاسلام‌والمسلمین غلامرضا شفیعی‌زاده در خطبه‌های این هفته آئین عبادی سیاسی نماز جمعه رشت با اشاره به کشتار مردم مظلوم میانمار اظهار کرد: این نسل‌کشی در کشور اتفاق افتاده که سردمدار آن جایزه صلح نوبل را اخذ کرده است، چگونه است که این جایزه به کشورهایی داده می‌شود که جنایت در آن‌ها دیده می‌شود؟ درصورتی‌که ویژگی دارنده جایزه باید صلح و دوستی باشد.

وی با تأکید بر اینکه دشمنان باید بدانند امنیت پایدار خط قرمز جمهوری اسلامی ایران است گفت: ما از آمریکا و برجام خیری ندیده‌ایم و همان‌طور که امام فرمودند آمریکا قابل‌اعتماد نیست نباید به آن‌ها اعتماد کرد.

امام‌جمعه موقت رشت به تغییر مدیریتی در سطح عالی استان اشاره کرد و گفت: مدیران استانی، کشوری و سازمانی برای موفقیت در کار باید سازمان کشور و استان خود را بدون تنش اداره کنند که تنها راه موفقیت مسئولین، بهره‌مندی از نظرات بزرگان به‌خصوص نماینده ولی‌فقیه است.

وی با اشاره به اینکه استان گیلان در شرایطی نیست که مسئولین و مقامات استان دارای تنش باشند افزود: بهتر است برای حل مشکلات اهتمام داشته باشیم اما برخی‌ها منتظرند مسائل و اختلافات را در جامعه گسترش دهند.

شفیعی زاده بابیان اینکه فتح خیبر بعد از عدم پیروزی با دستان پرصلابت امام علی علیه‌السلام رقم خورده است تصریح کرد: در جنگ خندق در خصوص شرکت حضرت در جنگ پیامبر فرمودند یا علی دوست نداری تو به‌منزله هارون باشی و من به‌منزله موسی با این تفاوت مرد من پیامبری نخواهد آمد؟

خطیب جمعه رشت با اشاره به برگزاری جشن عاطفه‌ها گفت: امیدواریم با این کار نیک، افراد نیازمند با دغدغه کمتری وارد مدرسه شوند.

 وی با اشاره به نزدیکی ایام محرم بیان کرد: عزاداری امام حسین علیه‌السلام از بعد از شهادت ایشان توسط حضرت زینب (س) آغاز شد و امروز باعظمت بیش از بیست‌میلیونی در اربعین به دست ما رسیده است.

شفیعی زاده گفت: امروز برای جلوگیری از این عظمت خواهان تضعیف آن شده‌اند، به‌گونه‌ای که با ورود ناهنجاری‌ها و خرافات، می‌خواهند عزاداری را از جهت معرفت تهی کنند.

امام‌جمعه رشت با تأکید به اینکه شعر و شعور باعث عظمت عزاداری اباعبدالله الحسین (ع) شده است گفت: اگر شعور را از ما بگیرند با ورود خرافات، آسیب جدی و خطرناک در عزاداری سید و سالار شهیدان ایجاد خواهد شد.

شفیعی زاده با اذعان به اینکه مداحی صرف در مراسمات عزاداری آسیب جدی به نهضت امام حسین علیه‌السلام میزند افزود: با محکم کردن فکری جوانان و از طریق منبرها، این عظمت به ما رسیده است، لذا نباید بگذاریم مجلس امام حسین علیه‌السلام به‌دوراز روایت باشد که این خود یکی از آسیب‌های جدی محسوب می‌شود.

خطیب جمعه رشت پرهیز از غلو در مدح اهل‌بیت را از مسائل مهم در عزاداری دانست و گفت: در عزاداری مزاحمت برای مردم و رعایت نکردن وقت نماز به‌خصوص در روز عاشورا از دیگر آسیب‌هایی است که باید برای رفع آن اهتمام داشت

شفیعی زاده با اشاره به دهه عاشورا و بزرگداشت امربه‌معروف و نهی از منکر در این ایام اظهار کرد: امربه‌معروف و نهی از منکر از فرایض مهم دینی است، می‌طلبد در این هفته به طول سمبلیک هم که شده، به ترویج آن به پردازیم.

امام‌جمعه موقت رشت با اشاره به بزرگداشت روز خانواده در هفته پیش رو بیان کرد: امروز یکی از آسیب‌هایی که فرزندانمان را به‌طورجدی مورد تهدید قرار داده است هجمه دشمن در فضای مجازی است که می‌طلبد خانواده‌ها دقت بیشتری را در نظارت بر فرزندانشان داشته باشد

شفیعی زاده بابیان اینکه شرایط بازنشستگان نیازمند به حمایت است افزود: می‌طلبد در روز بازنشستگان توجه مسئولین برای رفع مشکل این عزیزان معطوف تأمین نیازهای آن‌ها شود

وی به روز بزرگداشت امر به معروف و نهی از منکر در این ایام اظهار کرد: امر به معروف و نهی از منکر از فرایض مهم دینی است ، می‌طلبد در این هفته به طول سمبلیک هم که شده، به ترویج آن به پردازیم.

امام جمعه موقت رشت با اشاره به بزرگداشت روز خانواده در هفته پیش رو بیان کرد: امروز یکی از آسیب هایی که فرزندانمان را به طور جدی مورد تهدید قرار داده است هجمه دشمن درفضای مجازی است که می طلبد  خانواده‌ها دقت بیشتری را در نظارت بر فرزندانشان داشته باشد

شفیعی ‌زاده بابیان اینکه شرایط بازنشستگان نیازمند به حمایت است افزود: می‌طلبد در روز بازنشستگان توجه مسئولین برای رفع مشکل این عزیزان معطوف تأمین نیازهای آن‌ها شود


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 33803

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر