مدیر کل تبلیغات اسلامی گیلان:

شهادت اوج رسیدن انسان به کمال است

مدیر کل تبلیغات اسلامی گیلان با اشاره به اینکه شهادت اوج رسیدن انسان به کمال است، گفت: عربستان جزء فرقه ضاله و انحرافی وهابیت و مستعمره انگلیس بوده که هیچ کمکی برای نجات شهدای منا در سرزمین حجاز نکرد.

شهادت اوج رسیدن انسان به کمال است

گیلان خبر: حجت الاسلام‌والمسلمین جمال یاری شامگاه پنج‌شنبه در مراسم یادواره 5 شهید منا این شهرستان که در مسجد جامع بخش رحیم آباد برگزار شد، اظهار کرد: برگزاری باشکوه یادواره شهدا برای تکریم و تجلیل از مقام شامخ شهدا و مهمانان الهی در جامعه ضروری است.

وی با اشاره به اینکه خداوند انسان های صدیقی که خدا و ائمه را شناختند به فیض شهادت نائل می کند، گفت: قابلیت هایی مانند کمال، معارف معنوی و دینی که در انسان وجود دارد بهترین تعلیم و تربیت را متوجه آن می کند  و شهائت اوج رسیدن انسان به کمال است.

مدیر کل تبلیغات اسلامی گیلان با اشاره به اینکه پاسداری از خون شهدا وظیفه جامعه است، افزود: آنچه شهدا را جاودانه و ماندگار کرده علم و آگاهی آنها است.

یاری با اشاره به اینکه گیلان بیش از 20 شهید مدافع حرم دارد، تصریح کرد: این شهدا به ویژه شهید حججی چون به حقیقت دست یافتند از مرگ نمی ترسند و مورد عنایت و لقاء خداوند قرار گرفته و در مقابل دشمن جانانه ایستادگی کردند و به شهادت رسیدند.

وی با تاکید به بهره گیری از مواعظ الهی افزود: افرادی که در مکتب اسلام علوی توسط مبانی دینی تربیت می شوند از چیزی خوف ندارند و فهمیدن حق میسور نیست مگر اینکه در مقابل ائمه اظهار (ع) زانو بزنند.

مدیر کل تبلیغات اسلامی گیلان با اشاره به شهدای منا تصریح کرد: انسان هایی که حاکمیت مکه و  حجاز را برعهده دارند و جزء فرقه ضاله و انحرافی وهابیت و مستعمره انگلیس هستند در آنجا هیچ کمکی برای نجات شهدای منا نکردند و این عزیزان مظلومانه به شهادت رسیدند.

یاری داشتن عقیده حق و توحیدی و کشته شدن در راه خدا را از خصوصیات شهدا خواند و افزود: خدا را شاکریم که استان گیلان و به ویژه شهرستان رودسر دارای شخصبت ها و علمای والایی مثل شهید آیت الله حاج مسلم قلی پور دارد که دارای بیش از 80 اثر علمی برای ترویج فرهنگ اهل بیت(ع) از خود برجای گذاشته است.

وی با اشاره به قرار گرفتن در آستانه ماه محرم گفت: وعاظ و روحانیون در مساجد و تکایا برای تبلیغ دین اسلام و فضایل و معارف دینی تلاش می کنند و امروز صدها رسانه غول پیکر دنیا با حمایت استکبار بر علیه تشیع به ویژه ایران اسلامی تبلیغ می کنند و خدا را شکر با ایستادگی ملت ما و هدایت های مقام معظم رهبری هجمه های مختلف دشمنان تاکنون موفق نشدند تا نور خدا را خاموش کنند.

این مراسم، برای 5 شهید منا رودسر شامل شهید حاج علی محمد یحیی پور، جانباز شهید حاج رحمت غلامی، شهید آیت الله حاج مسلم قلی پور، شهید حاج سیدحسن موسوی و شهید دکتر حاج ناصر قربان نیا برگزار شد.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 33806

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر