مسئول انجمن راویان سپاه قدس گیلان:

جنگ تحمیلی با2887روزازبزرگ‌ترین جنگ‌های یک‌صدساله اخیربود

مسئول انجمن راویان فتح بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس سپاه قدس گیلان بابیان اینکه جنگ تحمیلی با بیش از 2800 روز از بزرگ‌ترین جنگ‌های یک‌صد ساله اخیر است، گفت: در دفاع مقدس به ازای هر سرباز عراقی یک شهید تقدیم اسلام و انقلاب کرده‌ایم.

جنگ تحمیلی با2887روزازبزرگ‌ترین جنگ‌های یک‌صدساله اخیربود

گیلان خبر: حسن حسن نیا با گرامی داشتن یاد و خاطره هفته دفاع مقدس اظهار کرد:31 شهریور سال 59 ارتش عراق به ایران حمله کرد و قول فتح سه‌روزه ایران را دادند و در رسانه‌ها اعلام کردند که ادامه گفت‌وگوها را یک هفته بعدتر در تهران انجام خواهد داد.

وی بابیان اینکه مدتی نگذشته بود که جنگ بر ایران تحمیل شد، افزود: ارتش ایران تقریباً ازهم‌پاشیده شده بود و خیلی‌ها زمزمه انحلال ارتش را می‌دادند اما امام دستور دادند تا ارتش با همان صلابت به بازسازی خود ادامه بدهد.

مسئول انجمن راویان فتح بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع قدس سپاه قدس گیلان بابیان اینکه در دولت بازرگان اعلام می‌شد که حتی ما به ارتش 150 هزارنفری هم به دلیل اینکه انقلاب کرده‌ایم و جنگ‌طلب نیستیم نیازی نداریم، گفت: سپاه پاسداران نیز مجموعاً به 30 هزار نفر هم نمی‌رسید و همان تعداد اندک نیز در حال تلاش برای حفظ دستاوردهای نظام بودند و هیچ‌وقت فکر نمی‌کردند که روزی جنگ بر ما تحمیل شود.

حسن نیا بابیان اینکه تعداد افراد حاضر در جهاد سازندگی بسیار بیشتر از تعداد پاسداران ما بود، خاطرنشان کرد: اگر در کل 17 شهر گیلان 800 نفر پاسدار در سپاه قدس داشتیم حداقل در یک شهری مثل فومن یا رودسر حدود 900 نفر جهادگر حضور داشتند و برای بازسازی اعلام آمادگی کرده بودند.

وی با اشاره به اینکه صدام تعداد اندک نیروهای نظامی ایران را دید اما نقش مسیحایی حضرت امام را نادیده گرفت، گفت: حضرت امام جوانان مؤمن و موحد و حق‌طلبی را به وجود آورده بود که رژیم 2500 ساله شاهنشاهی را از عرصه قدرت پایین کشیده بود.

مسئول انجمن راویان گیلان گفت: خیلی از خودی‌های نظام هم نیروی بالقوه جمهوری اسلامی را ندیده بودند و ما شاهد هستیم که بنی‌صدر در مقابل درخواست پاسداران مبنی بر اینکه اسلحه بدهید تا در مقابل دشمن بجنگند از این درخواست پاسداران و بسیجیان گذشت و گفت جنگیدن در برابر دشمن برای ارتش است.

حسن نیا با اذعان به اینکه ایران با هدایت امام و همراهی مردم دفاع مقدس را خلق کرد، افزود: رزمندگان اسلام با هدایت امام خمینی (ره) جلوی تجاوز صدام را با فرار بنی‌صدر و پایان خیانت‌ها و همچنین پیروزی در عملیات متعدد گرفت.

وی با تأکید بر اینکه در دفاع مقدس ایران به ازای هر سرباز عراقی یک شهید درراه خداداده‌ایم، افزود: اگر صدام اعلام کرد که من با ارتش 222 هزارنفره خود به ایران حمله می‌کنم و خاک آن را تصرف می‌کنم در مقابل این تهدید و حمله صدام ما بیش از 222 هزار شهید تقدیم اسلام و انقلاب کرده‌ایم.

مسئول انجمن راویان فتح سپاه قدس گیلان افزود: جنگ تحمیلی از بزرگ‌ترین جنگ‌های یک‌صد ساله اخیر بود که 8 سال و به تعبیری 2887 روزبه درازا کشید و صدام و رژیم بعث عراق بود که به خواسته‌های خود نرسید و با صدها هزار سرباز کشته و زخمی و همچنین با دست چرک و نماز قضا به پشت مرزها بازگشت و از ما عذرخواهی کرد.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 34161

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر