امام‌جمعه رودسر:

احیای امربه‌معروف ونهی ازمنکرفلسفه قیام امام حسین(ع) بود

امام‌جمعه رودسر تقویت باورهای دینی و تبیین قیام حسینی را مورد تأکید قرار داد و گفت: احیای فریضه امربه‌معروف و نهی از منکر فلسفه قیام امام حسین (ع) بود.

احیای امربه‌معروف ونهی ازمنکرفلسفه قیام امام حسین(ع) بود

گیلان خبر: حجت‌الاسلام‌والمسلمین تقی روحانی شامگاه سه‌شنبه در جلسه با هیات امنا و مراکز فرهنگی قرآنی در خصوص بصیرت عاشورایی که در مسجد شهدا (طالب‌زاده) این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: با آغاز ماه محرم و ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع) باید هر چه باشکوه‌تر برگزار شود.

وی با اشاره به اینکه یک عده تلاش می‌کنند تا امام حسین (ع) فراموش شود و کربلا منهدم گردد، افزود: به لطف خدا هر چه زمان جلوتر می‌رود امام حصین (ع) درخشش بیشتری پیدا می‌کند به‌طوری‌که در اربعین سال گذشته بیش از 20 میلیون زائر حرم سیدالشهدا (ع) در کربلا جمع شدند و قطعاً امسال باشکوه‌تر برگزار می‌شود.

امام‌جمعه رودسر تصریح کرد: حملاتی که امروز بر بیرق امام حسین (ع) می‌شود کمتر از تهدیدهای رضاخان و صدام جنایتکار نیست و هر چه جلوتر می‌رویم این خطرات بیشتر می‌شود چرا در فتنه سال 88 بیرق امام حسین (ع) و مسجد در میدان انقلاب به آتش کشیده شد آیا برای اعتراض به انتخابات بود یا مخالفت با امام حسین (ع).

وی استفاده از روحانی در هیات ها را مورد تأکید قرار داد و افزود: تقویت باورهای دینی، تبیین قیام و نهضت حسینی و آشنایی مردم با قیام کربلا ضروری است.

روحانی با اشاره به توجه کردن برای تلاوت کردن قرآن و اقامه نماز در عزاداری‌ها گفت: احیای فریضه الهی امربه‌معروف و نهی از منکر از مهم‌ترین دلایل قیام سرور و سالار شهیدان است که باید توجه شود.

وی برپایی عزای حسینی را مدیون خون شهدا دانست و افزود: ما یادمان نرود که امروز بر سر سفره خون شهدا نشسته‌ایم و در عزای امام حسین (ع) حتماً یادی از شهدا کنیم.

امام‌جمعه رودسر استفاده از ظرفیت جوانان و نوجوانان در هیات ها را مورد تأکید قرارداد و تصریح کرد: باید تلاش کنیم تا در ماه محرم جوانان و نوجوانان بیش‌ازپیش جذب مساجد و ارزش‌های دینی شوند.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 34162

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر