امام‌جمعه اهل سنت آستارا:

تمام دانشمندان جهان به قیام امام حسین(ع)اعتقادوایمان دارند

امام‌جمعه اهل سنت روستای قره‌سو از توابع بخش لوندویل شهرستان آستارا ماه محرم را ماه قیام حضرت امام حسین(ع) دانست و گفت: حضرت امام حسین(ع) شخصیتی است که تمام دانشمندان جهان به قیام ایشان اعتقاد و ایمان دارند.

تمام دانشمندان جهان به قیام امام حسین(ع)اعتقادوایمان دارند

گیلان خبر: حجت‌الاسلام هیبت‌الله اسکندری ماه محرم را ماه قیام حضرت امام حسین(ع) دانست و اظهار کرد: حضرت امام حسین(ع) شخصیتی است که تمام دانشمندان جهان به قیام ایشان اعتقاد و ایمان دارند.

وی هدف از قیام حضرت امام حسین(ع) را احیا و اصلاح دین رسول خدا دانست و تصریح کرد: در دوران حضرت امام حسین(ع) یک‌عده افراد بی‌تقوا روی کار آمده بودند و روی کار بودن این افراد بی‌تقوا به دین مبین اسلام، کتاب قرآن و شریعت آسیب وارد می‌کرد.

امام‌جمعه اهل سنت روستای قره‌سو از توابع بخش لوندویل شهرستان آستارا قیام حضرت امام حسین(ع) را یک قیام خدایی دانست و خاطرنشان کرد: حضرت امام حسین(ع) یکی از جگرگوشگان رسول خدا و اهل‌بیت ایشان بوده و اهل سنت به حضرت امام حسین(ع) و اهل‌بیت رسول خدا علاقه فراوانی دارند.

اسکندری مقام حضرت امام حسین(ع) را در بین مسلمانان جهان اسلام بزرگ‌ترین مقام دانست و بیان کرد: افرادی که عاشق حضرت امام حسین(ع) هستند باید حسین‌وار در راه دین، قرآن و شریعت حرکت کرده و به اهداف قیام کربلا توجه بیشتری داشته باشند.

وی با تأکید براینکه عزاداران حسینی در ایام محرم و عزاداری‌ها باید اعمال حضرت امام حسین(ع) را ملاک خود قرار دهند، افزود: با مطالعه و الگو قرار دادن سلایق و اعمال حضرت امام حسین(ع) و اهل‌بیت رسول خدا می‌توان در راه دین، قرآن و شریعت به سعادت دنیوی و اخری دست یافت.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 34530

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر