مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان:

نابودی کامل انقلاب هدف استکبار در جنگ تحمیلی بود

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان بابیان اینکه نابودی کامل انقلاب هدف استکبار در جنگ تحمیلی بود، گفت: به ثمره خون شهدا امروز همه‌ی تحرکات آزادی‌خواهانه منطقه برگرفته از فرهنگ دفاع مقدس است.

نابودی کامل انقلاب هدف استکبار در جنگ تحمیلی بود

گیلان خبر: رسول جلایی بابیان اینکه رژیم بعث عراق در ظاهر یک کشور اما در عمل چند ده کشور به‌خصوص آمریکا را در پشت سر خود داشت، اظهار کرد: پیروزی که امروز به آن دست‌یافتیم اگر محقق نمی‌شد جای تعجب نداشت چون تهاجم جنگ تحمیلی می‌توانست به‌شدت انقلاب را تهدید کند.

وی بابیان اینکه ایران امروز باافتخار و باعزت اعلام می‌کند که پیروز جنگ است، افزود: به معنای واقعی رژیم بعث و حامیان آن‌ها به هدفی که با جنگ دنبال آن بودند به وجود نیامد و همان ناکامی آن‌ها باعث شده تا اکنون ایران باافتخار خود را پیروز میدان بداند.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان با تاکید بر اینکه استکبار جهانی در جنگ تحمیلی دنبال نابودی کامل انقلاب بود، گفت: حداقل هدف استکبار جهانی به سرکردگی رژیم بعث عراق اشغال خوزستان و در اختیار گرفتن چاه‌های نفت ایران بود.

جلایی با تاکید بر اینکه کشورهای مستکبر در تلاش بودند تا ایران را در جهان منزوی و تحقیر کنند، خاطرنشان کرد: ملت ایران امکانات مدرن و تجهیزاتش با تجهیزات عراق برابری نمی‌کرد اما توانستد با مقابله خون بر شمشیر فاتح جنگ شود.

وی بابیان اینکه عراق در ابتدای حمله به ایران حدود 400 هواپیما داشت، گفت: در سال 67 که سال‌های منتهی به خاتمه جنگ بود عراق 56 لشکر، 700 هواپیما و یک‌میلیون نفر سرباز آماده داشت.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان بابیان اینکه ایران در طی 8 ساله جنگ فراز و نشیب‌هایی داشت، گفت: ممکن بود به دلیل شرایطی نتوانیم در برخی از عملیات موفق شویم اما هدفی را که دنبال کردیم پس از 8 سال رسیدیم اما دشمن به خواسته‌های خود نرسید.

جلایی بابیان اینکه دشمن در حمله به ایران هدف‌گذاری‌هایی داشت که دست یافتن به آن‌ها برایش محقق نشد، تصریح کرد: ایران اسلامی اکنون به‌جایی رسیده که هر حرکت آزادی‌خواهانه‌ای اگر بخواهد در منطقه رخ می‌دهد همه برگرفته از دفاع جانانه‌ای است که رزمندگان اسلام درنبرد 8 ساله داشتند.

وی بابیان اینکه ایران اگر ازلحاظ لجستیکی و امکانات نظامی از کشورهای متجاوز در سطح پایین‌تری باشد بازهم فاتح میدان می‌شود، گفت: ایمان به خدا و توکل بر خدا نیرویی را در بین ملت شریف و مومن ایران اسلامی پدیدار می‌کند که همیشه آن را به‌سوی فتح و پیروزی سوق می‌دهد.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 34532

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر