تشدید مشکلات شهری در رشت با آغاز فصل بارندگی

هرساله با شروع فصل بارندگی، آبگرفتگی معابر و بروز مشکلات برای مردم شهر رشت نیز آغاز می‌شود.

تشدید مشکلات شهری در رشت با آغاز فصل بارندگی

گیلان خبر: در هر نقطه از کشورمان که اسم باران و بارندگی بیاید، شهر رشت که لقب "شهر باران" را با خود یدک می‌کشد، نخستین شهری است که به ذهن‌ها خطور می‌کند.

شاید با شنیدن کلمه باران، عطر دل‌انگیر و لطافت آن و یا هزاران توصیف شاعرانه دیگر در ذهنتان تداعی شود اما بارش باران برای مردم رشت معنایی جز آبگرفتگی، بسته شدن راه ها و در یک کلام بروز مشکلات ندارد.

رشت شهری است که 9 ماه از سال را شاهد بارندگی پراکنده و یا مستمر است اما با وجود تمام این‌ها، هر ساله با شروع فصل بارندگی که از اول فصل پاییز تا انتهای بهار ادامه دارد شاهد بروز مشکلات بسیار زیادی برای مردم در این شهر هستیم.

یکی از مشکلاتی که سبب بروز آبگرفتگی در معابر می‌شود نامناسب بودن وضعیت خیابان‌های رشت و عدم وجود آسفالت مناسب در برخی نقاط است و چاله‌ها و گودال‌های به جا مانده از این نابه سامانی با آغاز بارندگی پر از آب شده و مشکلاتی را برای مردم ایجاد می‌کند.

بارش باران موجب می‌شود پروژه های عمرانی شهری متوقف شده و یا با کندی پیش رود که حل این مشکل زمانبندی مناسب دستگاه‌های اجرایی برای زمان بندی مناسب جهت آغاز و اتمام پروژه های شهری و عمرانی را می‌طلبد.

 

 

 

منبع: تسنیم

کد مطلب: 35377

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر