فرماندار لنگرود:

سیل به ۱۰۰ خانوار در شهر شلمان لنگرود خسارت وارد کرد

فرماندار لنگرود با بیان اینکه در پی بارش شدید باران بخش‌های مختلف شهرستان لنگرود دچار آبگرفتگی و سیلاب شد گفت: سیل به ۱۰۰ خانوار در شهر شلمان لنگرود خسارت وارد کرد.

سیل به ۱۰۰ خانوار در شهر شلمان لنگرود خسارت وارد کرد

گیلان خبر: سیدرضا جواد‌پور صبح امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به بارش شدید باران و بحران سیل‌زدگی در این شهرستان اظهار داشت: در پی بارش شدید باران بخش‌هایی از شهر لنگرود، شلمان و به‌ویژه رودخانه شلمان دچار آبگرفتگی و طغیان شدند. 

فرماندار لنگرود با بیان اینکه در مناطق روستایی دیوشر، تالش محله در بخش مرکزی و مناطقی روستایی شکر‌کش و مریدان و مناطقی از بخش اطاقور دچار خسارت، رانش، قطع آب را شاهد بودیم افزود: 5 حلقه چاه از تاسیسات آب و فاضلاب شهری شهرستان لنگرود از مدار خارج شد.

جوادپور با تاکید بر اینکه با توجه به هشدارهای مدیریت بحران استان گیلان دستگاه‌های مدیریت بحران در شهرستان لنگرود آماده باش بودند بیان کرد:  نیروهای امدادی هلال‌احمر، راهداری، شهرداری‌ها و دهیاری‌های لنگرود خدمات اولیه را به‌ویژه در حاشیه رودخانه‌ها انجام دادند.

وی با اشاره اینکه نیروهای امدادی، تخلیه منازل حاشیه رودخانه‌ها، اسکان موقت و امدادرسانی را به‌طور کامل در مناطق آسیب‌دیده شهرستان انجام دادند تصریح کرد: وضعیت بحرانی شهرستان لنگرود با حضور فیزیکی نیروهای امدادی و خدماتی شهرستان مدیریت شد.

فرماندار لنگرود با بیان اینکه در حال حاضر آب حاصل از سیل به مجاری خروجی شهرستان هدایت شده و وضعیت لنگرود به حالت عادی بازگشته است اعلام کرد: سیل در شهرستان لنگرود منازل حاشیه رودخانه‌ها را دچار آسیب کرده است.

جوادپور با اشاره به اینکه در سیل گذشته در شهرستان لنگرود بیش از 500 خانوار در روستاهای دیوشر، تالش محله و شهر لنگرود دچار آسیب جدی شدند اظهار داشت: سیل اخیر به بیش از 100 خانوار در شهر شلمان خسارت وارد کرد.

وی با بیان اینکه به لطف خدا تاکنون این سیل در شهرستان لنگرود خسارت جانی به‌دنبال نداشته خاطرنشان کرد: 10 روستا در منطقه اطاقور با خاموشی برق مواجه بود که در حال حاضر برق 9 روستا وصل شده است.

فرماندار لنگرود تصریح کرد: در منطقه شلمان به جهت ایمنی، حفظ جان شهروندان و جلوگیری از برق گرفتگی برق برخی از مناطق قطع شد و در حال حاضر با مدیریت وضعیت موجود در حال وصل شدن است.


منبع: تسنیم

 

 

کد مطلب: 35382

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر