در جلسه علنی شورای شهر شفت مطرح شد

اهتمام اعضا برافزایش درآمد شهرداری

اعضای شورای شهر شفت با تصویب 5 بند از برنامه‌های خود خواستار تقویت درآمدهای شهرداری با جذب سرمایه‌گذاران و همچنین ایجاد شرایطی برای حضور فعالان صنایع‌دستی و عرضه محصولات دامی و کشاورزی شهروندان شدند.

اهتمام اعضا برافزایش درآمد شهرداری

گیلان خبر: هفتمین جلسه شورای اسلامی شهر شفت با حضور همه‌ی اعضای در صحن علنی شورا با حضور خبرنگاران برگزار و اعضا پس از طرح برنامه‌ها مصوباتی را در آن به تصویب رساندند.

اعضای شورای اسلامی شهر شفت در ابتدای جلسه به بررسی مشکلات شهر در بحران‌ها نظیر آب‌گرفتگی معابر در بروز سیل پرداختند و با شناسایی نقاط آب‌گرفتگی تصمیماتی را برای شهرداری اتخاذ و خواستار اقدامات به‌جا برای حل دائمی و هدایت آب‌های سطحی در معابر و کوچه‌ها شدند.

عباس جنتی بابیان اینکه شورای پنجم در تلاش است تا در درآمدزایی شهرداری و تقویت منابع آن اقدامات لازم را انجام دهد، اظهار کرد: برای بهبود وضعیت درآمد پایدار در شهرداری نیازمند جذب سرمایه‌گذار و بخش خصوصی هستیم.

وی بابیان اینکه درآمدهای شهرداری از مالیات، عوارض خودرویی و عوارض ساخت‌وساز است، افزود: متأسفانه نظام پرداخت عوارض در شهر شفت مناسب نیست و باید ساز کاری فراهم کرد تا شهروندان شفتی عوارض ناشی از ساخت‌وساز و یا خودرویی خود را به‌موقع پرداخت کنند.

رئیس شورای اسلامی شهر شفت با تاکید بر تقویت افزایش درآمد از محل دست‌فروشان دوشنبه‌بازار گفت: شهرداری شفت متأسفانه به‌غیراز درآمدهای سنتی و رسمی از محل دیگری درآمد ندارد که در این راستا باید تلاش‌های عاجل و مناسبی صورت بگیرد.

جنتی با تاکید بر اینکه در سال جاری تخصیص اعتبارات دولتی از محل مشخص باید در جای خود هزینه شود، خاطرنشان کرد: درگذشته اعتبارات دولتی در هرجایی که اعضای شورا و شهردار مایل بودند هزینه می‌شد اما در سال جاری سیاست دولت بر هزینه  کرد اعتبارات در جای مشخص است.

امیر شکاری نیز در این نشست به بازار هفتگی در شفت و نحوه اداره آن در شورای پنج اشاره و اظهار کرد: از تعداد دست‌فروشان حاضر در سطح دوشنبه‌بازار آماری را استخراج نموده‌ایم تا تدابیری را در رابطه با میزان دریافت عوارض از دست‌فروشان به‌تناسب از فضایی را که اشتغال می‌کنند را اجرایی کنیم تا علاوه بر عدالت در دریافت عوارض خدمات‌رسانی به دست‌فروشان و همچنین درآمد شهرداری را افزایش دهیم.

وی در ادامه مطلب افزود: در راستای نظام شفاف‌سازی در شورای پنجم از دریافت نقدی عوارض دست‌فروشان امتناع و دریافت الکترونیکی عوارض را جای گزین آن کرده‌ایم.

سخنگوی شورای شهر شفت بابیان اینکه بازار هفتگی شفت باید حالت سنتی خود را حفظ کند، گفت: نیازمندیم فضای بازار شفت را برای حضور فعالان صنایع‌دستی و همچنین خوراک‌ها و محصولات کشاورزی و دامی مردم شهرستان فراهم کنیم تا دسترسی گردشگران و مسافران به صنایع‌دستی و محصولات دامی و کشاورزی تسهیل شود.

همچنین اعضای شورای اسلامی شهر شفت با تمدید نیروهای شرکتی خود در شهرداری موافقت کرد و همچون سال‌ها و ادوار گذشته تمامی مصوبات تا اتخاذ تصمیم جدید پابرجا ماند.

اعضای شورای اسلامی شهر شفت همچنین با سه رأی موافق یاسر شادفر از اعضای شورای فعلی را به‌عنوان شهردار و اسدالله زاد فلاح عضو علی‌البدل شورا را برای حضور در جلسات شورای شهر پس از ابلاغ حکم شهردار در دستور کار خود قراردادند.

 همچنین اعضای شورای شهر شفت مطابق سنوات گذشته در راستای تکریم از مقام شامخ آتش‌نشانان و به یاد آتش‌نشانان شهید حادثه پلاسکو برای مراسم تجلیل از 8 آتش‌نشان شفتی برنامه‌ریزی کردند تا در نماز جمعه به آن‌ها اهدا شود.

آخرین مصوبه شورای شهر در هفتمین جلسه مشترک نیز بررسی نامه‌های مردمی و تعیین تکلیف در رابطه با ایجاد خیابان‌های جدید و جلوگیری از معارض‌های برخی از خیابان‌ها بود که مصوب شد بازنگری در رابطه با نقشه جامع شهری انجام شود تا معایب موجود در طرح‌ها و پروژه‌هایی که در آینده قرار است در شهر شفت انجام شود رفع و تصمیمات جدید در رابطه با آن گرفته شود.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 35394

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر