موسسات فرهنگی هنری، حجاب و عفاف را ابزار تجارت نکنند

معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان ضمن انتقاد از شیوه برپایی نمایشگاه پوشاک ایرانی و اسلامی در رشت، گفت: موسسات فرهنگی هنری، حجاب و عفاف را ابزار تجارت نکنند.

 موسسات فرهنگی هنری، حجاب و عفاف را ابزار تجارت نکنند

گیلان خبر :سید وحید فخرموسوی طی گفت و گویی اظهار کرد: سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت از این اداره کل درخواست برپایی نمایشگاه پوشاک ایرانی و اسلامی و نمایش مد لباس کرده بود که پس از استعلام از وزارت متبوع و با توجه به حساسیت های موجود، فقط با برپایی نمایشگاه لباس موافقت شد.

به گزارش گیلان خبر وی با اشاره به انعقاد قرارداد سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت با موسسه فرهنگی هنری «صبح قلم» این شهر به عنوان موسسه مجری برپایی نمایشگاه، گفت: این موسسه در برپایی نمایشگاه مرتکب تخلفاتی شد که این اداره کل کتباً آن را به سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت اعلام کرد.

فخرموسوی بیان کرد: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان به عنوان صادر کننده مجوز و ناظر نمایشگاه و سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت به عنوان دریافت کننده مجوز به دنبال اهداف فرهنگی و تبلیغی از این نمایشگاه بودند و به همین دلیل از این حرکت حمایت کردند.

این مسئول افزود: متأسفانه موسسه فرهنگی هنری «صبح قلم» بدون در نظر گرفتن نام و اهداف این نمایشگاه، آن را به محل فروش لباس هایی کرد که در شأن نمایشگاه عفاف و حجاب نبود و پس از دریافت تذکر از ارشاد هم اقدام به اصلاح آن ننمود.

وی با اشاره به بازدید اعضای کمیته حجاب و عفاف اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان از این نمایشگاه، گفت: پس از بازدید از نمایشگاه، تخلفات صورت گرفته به اطلاع مجری نمایشگاه و سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت رسانده شد و در حال حاضر نیز پرونده تخلف موسسه مذکور در این اداره کل در حال بررسی است.

معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان ادامه داد: دریافت هزینه های میلیونی از غرفه داران و نگاه تجاری به حجاب و عفاف، آفت بزرگ این نمایشگاه بود که در پشت نام زیبای نمایشگاه از آن بهره برداری شد.

فخرموسوی گفت: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان به عنوان یکی از نهادهای عضو ستاد عفاف و حجاب استان زیر نظر استانداری گیلان، فعالیتهای مختلفی با این موضوع اجرا می کند.

این مسئول اظهار کرد: با توجه به همکاری های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با تمامی موسسات فرهنگی هنری استان، موسساتی از جمله «صبح قلم» و ... که آقای اصغرتاش نماینده آنان بوده از سال های 86 تا 92 دارای گردش مالی میلیاردی بوده اند و انتظار آن می رفت تا این موسسات حداقل در فعالیتهایی مانند حجاب و عفاف، صرفاً نگاه تجاری و سودآوری نداشته باشند.

وی با دعوت از موسسات فرهنگی هنری جهت ترویج فعالیتهای فرهنگی و هنری با موضوع حجاب و عفاف گفت: موسسات فرهنگی هنری، حجاب و عفاف را ابزار تجارت خود نکنند چرا که در حوزه فرهنگی باید هزینه کرد.

معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در پایان خاطرنشان کرد: این اداره کل آمادگی دارد تا با تمام موسسات و سمن ها در حوزه ترویج فرهنگ حجاب و عفاف همکاری و مساعدت نماید.

کد مطلب: 3558

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر