گیلان از استان‌های حادثه‌خیز کشور است

فرماندار ماسال با بيان اين كه گیلان از استان‌های حادثه‌خیز کشور است آمادگی دستگاه هاي مختلف رو خواستار شد.

گیلان از استان‌های حادثه‌خیز کشور است

گيلان خبر : محمود قاسم‌نژاد با اشاره به بحران برف چند سال اخير گيلان كه باعث قطع برق و گاز و مسدود شدن راه ها شد ، گيلان را يكي از استان هاي حادثه خير كشور برشمرد و از لزوم آمادگي دستگاه هاي مختلف راخواستار شد.

وي با اشاره به آغاز فصل پاييز و وزش بادهاي گرم كه باعث آتش سوزي در جنگل هاي اين شهرستان مي شود افزود : باید آمادگی مقابله با آن را داشته باشیم.

قاسم‌نژاد با كمبود وسايلي كه مي توان با آن جلوي حريق و آتش سوزي را گرفت اظهار داشت : براي اين كه مانع تخريب جنگل هاي ماسال شويم نياز به ایجاد پایگاه‌های امداد و نجات جنگل است كه لوازم كامل را براي اطفاي حريق مانند بالگرد آب‌پاش را دارا باشد.

فرماندار ماسال با بيان اين نكته كه روند آتش سوزي و تخريب در جنگل هاي ماسال در اين چند سال اخير سرعت بيشتري گرفته است تصريح كرد : بايد با مديريت و كنترل بحران جلوي از بين رفتن جنگل هاي ارزشمند و باستاني ماسال شويم .

وي همچنين به مشكلات سيل و طغيان رودخانه هاي اين شهرستان نيز اشاره داشت و افزود : باید نسبت به بازسازی ماشین‌آلات به مقابله با بحران اقدام ورزيم و نقایص شبکه‌های آب، برق و مخابرات را برطرف كنيم .

کد مطلب: 3559

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر