رئیس کمیسیون حمل‌ونقل و ترافیک شورای رشت:

مشکلات ترافیکی رشت نیازمند ایجاد زیرساخت مناسب

رئیس کمیسیون حمل‌ونقل و ترافیک شورای رشت گفت: رفع مشکلات ترافیکی شهر رشت نیازمند ایجاد زیرساخت‌های مناسب است.

مشکلات ترافیکی رشت نیازمند ایجاد زیرساخت مناسب

گیلان خبر: اسماعیل حاجی پور با اشاره به معضل ترافیکی در رشت اظهار کرد: یکی از دلایل ترافیک رشت تردد خودروهای سنگین ازجمله کامیون، تریلی و... از داخل شهر است.

وی افزود: کانال ژ پنج ازجمله طرح‌هایی است که اجرای آن در کمیسیون حمل‌ونقل و ترافیک شورای رشت موردبررسی قرارگرفته و قرار است از پیچ آج بیشه آغاز و در محله احمد گوراب رشت خاتمه می‌یابد.

حاجی پور بابیان اینکه کانال ژ پنج متعلق به آب منطقه‌ای است تصریح کرد: بر اساس توافقات انجام‌شده مابین شهرداری رشت و آب منطقه‌ای گیلان قرار شد در طرفین کانال ژ پنج به طول ده متر رفت و ده متر برگشت مسیری جهت تردد بهتر خودروها ایجاد شود و این کار نقش عمده‌ای در رفع مشکل ترافیک شهر دارد.

رئیس کمیسیون حمل‌ونقل و ترافیک شورای رشت تصریح کرد: اجرای این پروژه باید موردبررسی قرار بگیرد و چنانچه سازمان عمران شهرداری رشت توانایی انجام آن را داشته باشد نیازی به دعوت از پیمانکار خصوصی نیست و در غیر این صورت اجرای این پروژه به مناقصه گذاشته خواهد شد.

وی با اشاره به مدت‌زمان اجرای پروژه کانال ژ پنج اظهار کرد: این پروژه کمتر از دو سال به اتمام خواهد رسید و اعتبار آن در بودجه سال ۹۶ پیش‌بینی‌شده است.

حاجی پور در خاتمه بیان کرد: صبح فردا اعضای کمیسیون حمل‌ونقل و ترافیک شورای رشت به همراه اعضای کمیسیون عمران شورا بازدیدی از کانال ژ پنج خواهند داشت تا از نزدیک موقعیت پروژه را موردبررسی قرار دهند.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 35790

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر