نماینده منتخب سازمان‌های مردم‌نهاد در هیئت‌نظارت گیلان:

سازمان‌های مردم‌نهادحاشیه‌سازگیلان همراه وکمک‌حال دولت شدند

نماینده منتخب سازمان‌های مردم‌نهاد در هیئت‌نظارت استان گیلان در نشست هیئت‌نظارت بر سازمان‌های مردم‌نهاد شهرستان آستارا گفت: سازمان‌های مردم‌نهاد حاشیه‌ساز استان گیلان همراه و کمک‌حال دولت شدند.

سازمان‌های مردم‌نهادحاشیه‌سازگیلان همراه وکمک‌حال دولت شدند

گیلان خبر: پیمان بازدیدی شامگاه روز چهارشنبه در نشست هیئت‌نظارت بر سازمان‌های مردم‌نهاد این شهرستان در محل فرمانداری اظهار کرد: فعالیت‌های اجتماعی از سال 72 در قالب سازمان‌های مردم‌نهاد در کشور آغاز شده است.

وی با بیان اینکه بالاترین ثبت سمن در استان گیلان در زمان مدیریت «یونس رنجکش» در اداره‌کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان رخ داده است، تصریح کرد: سازمان‌های مردم‌نهادی که خیلی حاشیه‌ساز بودند با مدیریت خوب ایشان به سمت اخذ مجوز رفته و پس از مدتی همراه و کمک‌حال دولت شدند. 

نماینده منتخب سازمان‌های مردم‌نهاد در هیئت‌نظارت استان گیلان با تأکید بر چهار مؤلفه فعالیت اجتماعی، سرمایه اجتماعی، حقوق شهروندی و توسعه پایدار خاطرنشان کرد: کشوری به توسعه دست پیدا می‌کند که شهروند مسئولیت‌پذیر داشته باشد. 

بازدیدی با اشاره به اینکه ستاد بحران سازمان‌های مردم‌نهاد برای نخستین بار در برف سال گذشته تشکیل شد، بیان کرد: توسط همین ستاد کارهایی انجام دادیم که بی‌نظیر بود و این همان فعالیت اجتماعی شهروندان مسئولیت‌پذیر است که جامعه را به سمت توسعه پایدار سوق می‌دهد.  

فرماندار شهرستان آستارا نیز در نشست مذکور با بیان اینکه هدف دولت تدبیر و امید این است تا بتواند از بدنه اجتماعی در راستای رفع مشکلات بهره‌مند شود، اظهار کرد: بر اساس سازمان‌های مردم‌نهاد می‌توان شرایطی فراهم کرد تا افرادی که خواستار همراهی هستند به شکل پویاتر فعالیت خود را ادامه دهند.  

یونس رنجکش با اشاره به اینکه در حال حاضر سازمان‌های بهزیستی، ورزش و جوانان، نیروی انتظامی و استانداری اقدام به صدور مجوز برای سازمان‌های مردم‌نهاد می‌کنند، تصریح کرد: قرار است تمام مجوزها بر اساس قانون، یکپارچه از سوی وزارت کشور، استانداری‌ها و فرمانداری صادر شود.

وی با تصریح براینکه در شهرستان آستارا با روند روبه رشد درخواست‌ها جهت فعالیت‌های داوطلبانه اجتماعی و تأسیس سازمان‌های مردم‌نهاد مواجه هستیم، خاطرنشان کرد: ما نیز با توجه به نوع رویکرد سمن‌ها از افزایش آن‌ها در شهرستان استقبال کرده و تمام تلاش ما منسجم و قانونمند کردن آن‌ها است. 

فرماندار شهرستان آستارا با تأکید براینکه هیچ محدودیتی برای فعالان اجتماعی در قالب تشکل‌ها وجود نداشته و از تمامی این افراد درخواست داریم بر اساس قانون و نظم مشخص فعالیت کنند، گفت: باید روند فعالیت‌های داوطلبانه مردم را آسان کرد چون در بحران‌ها این سمن‌ها هستند که به دولت کمک می‌کنند.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 35792

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر